bird
sun

Grupa VII - Sówki

Urodziny Zosi

W ostatnim czasie grupa Sówek świętowała urodziny Zosi. Tradycyjnie przedszkolaki uroczyście odśpiewały "100 lat". Każda Sówka osobiście złożyła solenizantce najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Zosia z rodzicami przygotowała dla całej grupy słodki poczęstunek. Na koniec każde dziecko narysowało coś pięknego dla Zosi. Wszystkie prace pani wychowawczyni spięła w jeden album, który stanowi piękną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. 

Zosiu,

cała grupa Sówek i panie pracujące w grupie życzą

wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, 100 lat!

Święto Odzyskania Niepodległości u Sówek

Grupa Sówki przygotowała montaż słowno- muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Na wstępie przedszkolaki odśpiewały uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu odpowiedniej zasadniczej postawy ciała. Następnie Sówki wyrecytowały pięknie dwa wiersze o charakterze patriotycznym, jak również zaśpiewały piosenkę pt. „Polska to mój kraj”. A występ Sówek można podziwiać w załączonym poniżej filmiku.

Skąd się biorą produkty ekologiczne?- udział w projekcie edukacyjnym

Grupa Sówki  wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” zorganizowanym przez SANEPID. Przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę projektu dzięki obejrzeniu filmiku wyjaśniającego termin produkty ekologiczne. Dodatkowym źródłem informacji były broszury dostarczone przez organizatorów, które obszernie obrazowały, jakie produkty uznawane są za ekologiczne. Dzieci, oglądając broszury, dzieliły się z innymi swoimi własnymi doświadczeniami. Jednym z celów projektu było również utrwalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania owoców i warzyw, co było nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków. Ponadto Sówki dowiedziały się, jakim symbolem oznaczony jest produkt ekologiczny. Na zakończenie projektu przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. ”Ekologiczna marchewka”, która była zwieńczeniem udziału w projekcie i podsumowaniem zdobytej wiedzy.

Wizyta w Stacji Pogotowia Ratunkowego

 W minionym tygodniu, dzieci z grupy "Sówki" udały się z wizytą do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej gdzie przywitał nas Dyrektor Igor Dzikiewicz oraz pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego. Celem wizyty było ogólne zapoznanie uczniów z pracą ratowników medycznych, oraz udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dużą atrakcją było zwiedzanie wnętrza karetki, poznanie jej specjalistycznego wyposażenia. W trakcie spotkania dzieciom zostały  przypomniane zasady zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz konsekwencje prawne nieuzasadnionego wzywania karetki. Wszystkim pracownikom Stacji Pogotowia Ratunkowego składamy serdeczne podziękowania.

Wizyta Straży Miejskiej

21 września w ramach tygodnia "Bezpieczeństwo na drodze" naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur  oraz mogły zapoznać się z atrybutami strażnika miejskiego. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po chodniku, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dzieci miały okazję zwiedzić samochód strażników miejskich. Serdecznie dziękujemy.