bird
sun

Grupa VII - Sówki

Zabawy z magnesami

18 lutego 2024 roku odbyły się zajęcia badawcze, których celem było poznanie właściwości magnesu za pomocą doświadczeń i obserwacji. Magnetyzm to takie tajemnicze zjawisko, niczym magia. To wielka siła, która działa na naszej planecie i w całym Wszechświecie. Nasze przedszkolaki poznały właściwości magnesu w toku wielu ciekawych zabaw. Dzieci pracowały w grupach. Każda z grup dostała magnesy i przedmioty. Zadaniem dzieci był podział przedmiotów na te, które przyciąga magnes i na takie, których magnes nie przyciąga. Wspólnie sformułowaliśmy wniosek, że magnes przyciąga tylko przedmioty metalowe. Eksperymentowanie z magnesem dla wszystkich dzieci okazało się być świetną zabawą. 

Kubusiowi przyjaciele natury

W lutym w grupie "Sówki" przeprowadzone zostały zajęcia na temat odnawialnych źródeł energii w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Celem zajęć było zdobycie wiadomości o odnawialnych źródłach energii, sposobach pozyskiwania oraz sposobach jej oszczędzania.  Podczas tych zajęć przedszkolaki nie tylko świetnie się bawiły, ale również się uczyły, poznały między innymi różne rodzaje i znaczenie odnawialnych źródeł energii.

Dokarmiamy ptaki

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Sówki” postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu!

 

Urodziny Igora!

W ostatnim czasie Sówki świętowały urodziny Igora. Tradycyjnie odśpiewane zostało huczne "100 lat", a Solenizant założył koronę i zasiadł na urodzinowym tronie. Każda Sówka złożyła Igorowi najserdeczniejsze życzenia i narysowała piękną laurkę. Wszystkie laurki zostały spięte w jeden album urodzinowy stanowiący piękną pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Na koniec Igor wspólnie z rodzicami przygotował słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci w grupie. 

Kochany Igorku!

cała grupa życzy Ci raz jeszcze

wszystkiego najlepszego!