Eksperymentujemy

W dniu 15 grudnia przedszkolaki z grupy Sówki skorzystały z zaproszenia mamy Basi- Pani Doroty- i udały się na warsztaty chemiczno- biologiczne do pracowni „Muuufka”. Na początek każdy uczestnik warsztatów został zapoznany z zasadami obowiązującymi podczas prowadzenia eksperymentów. Następnie przedszkolaki otrzymały fartuchy ochronne i zasiadły na swoje stanowiska, na których miały do dyspozycji przyrządy niezbędne w przeprowadzaniu eksperymentów. Należy zaznaczyć, iż Sówki na warsztatach nie były jedynie bacznymi obserwatorami, ale zgodnie z udzielonymi przez mamę Basi instrukcjami samodzielnie wykonywały doświadczenia i wyciągały z nich właściwe wnioski. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zgodnie z przedszkolną tradycją dzieci w podziękowaniu za przeprowadzone dla nich zajęcia wręczyły Pani Dorocie wykonany ze wstążek bukiecik kwiatów.