bird
sun

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. 6 listopada 2023r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie II „Motylki”.


Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pan Dyrektor, Rafał Wlizło, przyjął dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia Pani Wicedyrektor, Urszula Zieniewicz, wręczyła także każdemu dziecku dyplom i „słodki” rożek.

Po zakończeniu części oficjalnej były wspólne zabawy z Rodzicami i słodki „motylkowy” tort.


Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

Wizyta Policji oraz Straży Miejskiej

  Inspiracją do tego niezwykłego spotkania była realizacja tematyki ,,Bezpieczeństwo na drodze" Goście przybliżyli dzieciom podstawowe zasady poruszania po drogach oraz przybliżyli zasady postępowania podczas spotkania z nieznajomym. 

Dzień chłopaka

Pierwszy raz w tym roku, świętowaliśmy w naszej grupie Dzień chłopaka, który minął w atmosferze wspólnej zabawy. Dziewczynki, wręczyły swoim kolegom upominki, nie zabrakło również przytulasów oraz buziaków. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie upominków, które były uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.

 

Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

W tym wyjątkowym dniu, wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.

 

"Motylki" witają

Za nami 2 tygodnie adaptacji czyli wspólnych zabaw, piosenek i poznawania przedszkola i nowych kolegów i koleżanek. Nie były to łatwe dni dla niektórych dzieci wkraczajacych po raz pierwszy do przedszkola. Stopniowo pojawiają się uśmiechy, wspólne zabawy i rozmowy.

„Motylki” to grupa 3 i 4 – letnich dzieci, w tym 12 dziewczynek i 11 chłopców. Przedszkolaki od pierwszych dni pobytu w przedszkolu starają się być samodzielni podczas rozbierania i ubierania się, spożywania posiłku oraz załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Cały czas uczą się dbać o porządek wokół siebie. Wiedzą już, że każda zabawka ma swoje miejsce i musi tam wrócić. „Motylki” bardzo lubią zabawy przy muzyce jak też zabawy ruchowe, np. na placu przedszkolnym.

 

Mamy nadzieję, że w kolejne dni nasza grupa będzie coraz lepiej się czuła w przedszkolnych murach.