bird
sun

Grupa VI - Króliczki

Sukces Michaliny w konkursie "Wierszobranie"

4 grudnia br. w Klubie Kultury "Eureka" odbył się XXXII Dziecięcy Konkurs Recytatorski "Wierszobranie". Dziewczynki z naszej grupy Rozalia D. i Michalina M. dzielnie reprezentowały nasze przedszkole recytując wiersze pt. "Spóźniony słowik" Juliana Tuwima oraz "Sposób na laleczkę" Marii Konopnickiej. Miło nam poinformować, iż decyzją Jury Michalina została wybrana do grona laureatów konkursu. 

Serdecznie gratulujemy!!!

Wizyta w Bibliotece "Barwnej"

Dnia 4 grudnia "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do Multimedialnej Biblioteki "Barwnej". Wizyta w bibliotece była przygodą, opartą o tekst literacki, wzbogaconą zabawami. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach czytelniczych, wysłuchały bajki, poznały pracę bibliotekarza oraz miały możliwość oglądania różnorodnych książek z pokaźnego księgozbioru placówki. To miejsce bardzo przypadło dzieciom do gustu. Wyraziły one ogromną chęć powrotu tam z rodzicami, do czego gorąco zachęcamy :)

Króliczki świętują Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy – mój przyjaciel

Zawsze blisko przy mnie jest.

Czy się śmieje, czy też płacze,

On przytulać lubi się!”

 

24 listopada obchodziliśmy w grupie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pierwszego Pluszowego Misia. Bawiliśmy się przy piosenkach na cześć naszych kochanych misiów ,,Jadą, jadą misie", ,,Stary niedźwiedź”, ,,Miś Uszatek” i wielu innych piosenkach. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach. Następnie zabraliśmy się do namalowania naszych misiów. Ten wyjątkowy dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

Króliczki "Zaczytani na przerwie"

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała" 

26 października na nasze specjalne zaproszenie gościliśmy w grupie tatę Tosi - Pana Dyrektora Rafała Wlizło, który przeczytał dzieciom wiersze Juliana Tuwima z okazji IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

Akcja realizowana była w przedszkolu w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za wspólne zaangażowanie i poświęcony nam czas.