bird
sun

Grupa VI - Króliczki

Króliczki "Zaczytani na przerwie"

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała" 

26 października na nasze specjalne zaproszenie gościliśmy w grupie tatę Tosi - Pana Dyrektora Rafała Wlizło, który przeczytał dzieciom wiersze Juliana Tuwima z okazji IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

Akcja realizowana była w przedszkolu w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za wspólne zaangażowanie i poświęcony nam czas. 

 

Jesienne obserwacje

Na początku października nasze 5-latki wybrały się na jesienny spacer na pobliskie ogródki działkowe. Piękna, słoneczna przygoda sprzyjała obserwacjom przyrodniczym. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety...

Króliczki na spektaklu "Karius i Baktus"

Dnia 9 października "Króliczki" wybrały się na przedstawienie teatralne pt: „Karius i Baktus”. Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazał najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena i dbanie o zęby, aby nie zamieszkał w nich żaden nieproszony gość. Podstępne stwory czyhają bowiem na każdą nadarzającą się okazję. Bakterie skończyły marnie, ale na tyle dobrze, że przedszkolaki nie bały się wcale, za to obiecały, że zęby będą myć częściej. 

Dzień Chłopaka!

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Z okazji Dnia Chłopaka! 

Wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości!

Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy, Tego Wam dzisiaj każda dziewczynka i pani życzy:-)

 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu święta i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kampania "Przytul się do drzewa"

"Króliczki" przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa” organizowanej przez „Strażników lasów”. Ideą akcji jest: zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Dzieci tuląc się do wybranego drzewa pokazały jak bardzo kochają i chronią je przed ogniem. Jednocześnie przedszkolaki oswoiły się z pojęciem drzewoterapia, czyli zielona energia z drzew, wpływająca uspakajająco na nasze zachowanie. Dzięki tej akcji nie tylko pokazaliśmy mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy coś dla siebie.

#straznicylasow