bird
sun

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09.2023r. kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tygryski świętowały ten wyjątkowy dzień na sportowo- brały udział w różnorodnych sportowych konkurencjach, jednak nie zabrakło również zabaw przy muzyce oraz drobnych upominków.

Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy naszym przedszkolakom  życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

 

Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki "Bezpieczny przedszkolak", grupa "Tygrysków" wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie. Dzieci podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną.

Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Przytul się do drzewa - udział Tygrysków w ogólnopolskiej kampanii

„Tygryski” wzięły udział w ogólnopolskiej  kampanii  PRZYTUL się do DRZEWA, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Przytulając się do drzewa dzieci pokazały, że kochają przyrodę i  nasze polskie lasy.

 #straznicylasow