bird
sun

BURACZANE WYZWANIE

Kolejny dzień warzywnych wyzwań - dziś bohaterem był burak Bruno. Dowiedzieliśmy się jak z buraka powstaje cukier, bawiliśmy się  w zabawę kołową "Buraczane miny", odpoczywaliśmy z masażykiem "Pan Buraczek", a na koniec malowaliśmy Bruno kawałkami buraka. To było ciekawe doświadczenie.

PRZERWA NA CZYTANIE

Dziś z okazji IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"  -odwiedziła nas Pani Agatka. Przeczytała nam Kubusia Puchatka po angielsku. 

Akcja realizowana była w przedszkolu w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Franek już nie narzeka - zajęcia biblioteczne

  Dziś odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia biblioteczne w przedszkolu. W ostatnich latach nasze przedszkole współpracuje z Biblioteką Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Pracownicy prowadzą zajęcia biblioteczne w przedszkolu. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. W tym roku szkolnym cykl zajęć bibliotecznych nosi tytuł "W Krainie emocji" i nadal realizowany będzie z wykorzystaniem metody teatrzyków Kamishibai.