bird
sun

Bal karnawałowy

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

W dniu 08.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach, które sprawiły wiele radości naszym wychowankom.

DZIĘKUJEMY RODZICOM

ZA ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIU PIĘKNYCH BALOWYCH STROJÓW.

Przygotowania do świąt

Grudzień to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy mogą poznać tradycję Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”. W ramach świątecznych przygotowań dzieci z naszej grupy wykonały szereg prac.  Zrobiły papierowe bombki, piekły pierniczki. Ubrały choinkę.  Zadbały o wystrój przedszkola, prezentując swoje prace. Uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki. W świątecznym nastroju oczekiwały na to co dobre i piękne… na życzenia co się spełnią, na miłość co ludzi zmienia, na dobro co zło zwycięży…i oczywiście na Mikołaja!

Dzień chłopaka

29 września obchodziliśmy w naszej grupie niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki wręczyły chłopcom upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianek :)

Delfinki w poszukiwaniu jesieni

Po śniadaniu DELFINKI wraz z Paniami ruszyły w poszukiwaniu jesieni. Trudne było to zadanie, bowiem pomimo astronomicznej i kalendarzowej jesieni to mieliśmy iście letnią aurę.

Udało się! Kolorowe listki znaleźliśmy w pobliskim ogrodzie działkowym. Oprócz nich na ziemi leżały jabłuszka, kwitły jesienne kwiaty a na grządkach czekały na zebranie dorodne warzywa.

Bezpieczne przedszkolaki

   

   Trzeci tydzień września w naszej grupie poświęcony był bezpieczeństwu przedszkolaków. Dlatego do naszego przedszkola zaproszeni zostali bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz pracownicy Straży Miejskiej. W trakcie spotkań dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po chodniku, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. 

Poznały pracę policjanta/strażaka, miały okazję obejrzeć strój i przymierzyć czapkę policyjną i na chwilę wcielić się w role służb mundurowych. Dzieci mogły z bliska oglądać samochód strażaków miejskich i motory policyjne a nawet miały okazję usiąść za kierownicą. To były pouczające spotkania. Bardzo dziękujemy!