bird
sun

Dzień chłopaka

29 września obchodziliśmy w naszej grupie niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki wręczyły chłopcom upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianek :)

Delfinki w poszukiwaniu jesieni

Po śniadaniu DELFINKI wraz z Paniami ruszyły w poszukiwaniu jesieni. Trudne było to zadanie, bowiem pomimo astronomicznej i kalendarzowej jesieni to mieliśmy iście letnią aurę.

Udało się! Kolorowe listki znaleźliśmy w pobliskim ogrodzie działkowym. Oprócz nich na ziemi leżały jabłuszka, kwitły jesienne kwiaty a na grządkach czekały na zebranie dorodne warzywa.

Bezpieczne przedszkolaki

   

   Trzeci tydzień września w naszej grupie poświęcony był bezpieczeństwu przedszkolaków. Dlatego do naszego przedszkola zaproszeni zostali bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz pracownicy Straży Miejskiej. W trakcie spotkań dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po chodniku, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. 

Poznały pracę policjanta/strażaka, miały okazję obejrzeć strój i przymierzyć czapkę policyjną i na chwilę wcielić się w role służb mundurowych. Dzieci mogły z bliska oglądać samochód strażaków miejskich i motory policyjne a nawet miały okazję usiąść za kierownicą. To były pouczające spotkania. Bardzo dziękujemy!