bird
sun

Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Taty

Dziś jest dzień wyjątkowy

Dla maluszków wprost bajkowy.

Uroczystość nie byle jaka

To pasowanie na przedszkolaka.

 

21 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci z grupy „Krasnoludki”. Nasze kochane maluszki oraz rodziców serdecznie powitała Pani Dyrektor- Aleksandra Dopierała a następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożeniu obietnicy  dokonano uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał książkę z wierszami autorstwa patrona naszego przedszkola- Juliana Tuwima.

W tym wyjątkowym dniu nasze dzieci uczciły również zbliżający się Dzień Taty prezentując krótki montaż słowno- muzyczny oraz wręczając samodzielnie wykonane krawaty. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców z kochanym tatusiem. Ten dzień był wyjątkowy i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Bajka o pszczółce

,,Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”

Kolejny blok tematyczny projektu został zrealizowany przez nasze ,,Krasnoludki”. Dzieci w wielką chęcią i zainteresowaniem wysłuchały ,,Bajki o Pszczółce” M. Molickiej.  Chętnie wypowiadały się na temat jej treści, przy tym poznawały świat emocji oraz świetnie się bawiły. Najbardziej oczekiwanym momentem było przystąpienie do pracy plastycznej,  gdzie przy pomocy palca i farby pomalowały wesołe pszczółki. To był wspaniały niezapomniane chwile.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to bardzo wyczekiwane święto naszych pociech obchodzone 1 czerwca. Właśnie wtedy, w naszym przedszkolu dzieci miały wiele atrakcji. Zabawy było bez liku, kiedy to na terenie naszego przedszkola pojawiły się: kolorowa zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, wata cukrowa a w naszej sali królowały zabawy, tańce i konkursy. Nie zabrakło też prezentów. To były wspaniałe i niezapomniane chwile.

Sportowa Olimpiada

27 maja 2022 odbyła się Olimpiada Przedszkolaka na obiektach sportowych bialskiego AWF-u. Studenci uczelni przygotowali naszym milusińskim konkurencje wymagające zwinności, szybkości i sprawności ruchowej. Zmagania sportowe zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem rzeczowym umożliwiającym przedszkolakom aktywne spędzanie czasu. 

Święto Mamy

Dnia 26 maja br. nasi wychowankowie uroczyście obchodzili święto swoich mam. Przygotowaliśmy z tej okazji część artystyczną. Maluszki wspaniale zaprezentowały się recytując i inscenizując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. A to wszystko dla najważniejszych kobiet w życiu dzieci – czyli ich ukochanych mam, które z dumą i wzruszeniem podziwiały artystyczne popisy swoich milusińskich. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie mamy zostały obdarowane przez swoje pociechy własnoręcznie wykonanymi serduszkami. Zwieńczeniem tego uroczystego dnia ze szczególną dedykacją dla wspaniałych Mam była wspólnie wykonana praca plastyczna pt. „Łąka dla mamy”.