bird
sun

Spotkanie z panią bibliotekarką

1 października nasze Krasnoludki odwiedziła pani bibliotekarka w ramach cyklicznych spotkań „ Minutka z książką”. W trakcie wizyty dzieci podczas słuchania przygód Fenka poznały nową wartość, jaką jest odpowiedzialność. Dowiedziały się, co to znaczy być odpowiedzialnym, i że to bardzo ważna, ale trudna cecha. Przekonały się, jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnego zachowania.

 

 

Święto Chłopców w Krasnoludkach

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki z naszej grupy złożyły życzenia naszym chłopcom oraz wręczyły dyplomy Super Chłopaka. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie super fotografię w fotobudce. Uwieńczeniem tego wyjątkowego  dnia były wręczone upominki.  Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

 

Krasnoludki poznają zasady ruchu drogowego

W ramach zaplanowanej tematyki tygodniowej pt:” Bezpieczny przedszkolak " realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i ulicy.  Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego (droga dziecka z domu do przedszkola i z przedszkola do domu), a także omówiliśmy zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Chętnie uczestniczyliśmy w zabawach dydaktycznych oraz muzyczno- ruchowych, podczas których kształtowaliśmy umiejętności bezpiecznego zachowania się na drodze i ulicy.