Jasełka i zajęcia otwarte w grupie Sówki

W dniu 19 grudnia grupa Sówki wystawiła dla swoich rodziców przedstawienie zwane Jasełkami, które jest jednym z przedszkolnych wydarzeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w charakterystyczne role związane z narodzeniem Jezusa, a mianowicie pojawiła się postać Maryi, Józefa, Trzej Królowie, pastuszkowie oraz aniołki. Przedszkolaki przebrane w kostiumy pięknie wyrecytowały treść swoich kwestii oraz zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki. Po zakończonym przedstawieniu Sówki wręczyły swoim rodzicom w prezencie własnoręcznie przygotowane stroiki świąteczne.

Następnie odbyły się zajęcia otwarte o tematyce związanej z przygotowaniami do świąt, a dokładniej mówiąc z dekorowaniem pierniczków. Na początku przedszkolaki ułożyły w grupach układankę logiczną, która wprowadziła ich w tematykę zajęć. Po czym Sówki ułożyły historyjkę obrazkową związaną z kolejnymi czynnościami dotyczącymi produkcji pierniczków, a także chętnie wzięły udział w zabawie ruchowej związanej z pieczeniem ciasta. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami miały za zadanie udekorować gotowe pierniczki z wykorzystaniem posypek i kolorowych lukrów. Panowała świąteczna atmosfera i wszystkim dopisywał nastrój, dlatego można stwierdzić, iż zajęcia spełniły założone cele.