Dary lasu- grzyby- nauczanie zdalne

Witajcie Kochani!

Dzisiaj proponujemy kilka działań dotyczących grzybów. Mamy nadzieję, iż nasze propozycje spodobają się Wam i doskonale będziecie się bawili.

1. Zagadka (rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi).

Ma nóżkę, nie ma buta, ma kapelusz, nie ma głowy.

Czasem gorzki i trujący ,

Częściej smaczny jest i zdrowy (grzyb)

2. Grzyby- analiza porównawcza (rozwijanie analizy wzrokowej, spostrzegawczości, próba nazwania grzybów przez dziecko).

Wspólne oglądanie obrazków grzybów, wyszukiwanie różnic i podobieństw w wyglądzie grzybów.

3. „Grzyby”- zabawa orientacyjno-porządkowa.

Dziecko porusza się po pokoju przy muzyce, gdy muzyka cichnie przykuca i układa z rąk nad głową „kapelusz grzyba”

4. Poznajemy polskie grzyby- Zbieranie grzybów jadalnych.

Grzybobranie – film edukacyjny dla dzieci

5. Grzyby- rytmiczna układanka.

Wspólnie z gazety wydzieracie sylwety grzybów(umawiacie się które są trujące, a które jadalne), jeśli posiadacie kolorowy papier można wydrzeć grzyby brązowe(jadalne), czerwone(niejadalne); możecie także wykorzystać kolorowe guziki lub kółka. Rodzic rozpoczyna układanie rytmu -jadalny, niejadalny, jadalny, niejadalny...., dziecko kontynuuje rozpoczęty rytm. Na koniec odczytuje go od początku.

Miłej zabawy!

Panie Wychowawczynie