bird
sun


Koncepcja Przedszkola

Czytaj więcej

Zdjęcia z przedszkola

Czytaj więcej

Galeria prac

Czytaj więcej

Ogłoszenia

Czytaj więcej
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but grupa9/bibliotekaMAJ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Jak zaprzyjaźnić się ze strachem? -MINUTKA Z KSIĄŻKĄ

6 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy w przedszkolu panie  z Biblioteki Pedagogicznej. Zajęcia dotyczyły strachu. 

Dzieci rozpoznawały na zdjęciach „strach”, przyjrzały się jak wygląda osoba odczuwająca strach. Dzieci rozmawiały o tym, że każdy z nas się czegoś boi i że jest to naturalne.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Mały Tomek dzielny jak lew” i obejrzały prezentację. Książka ta opowiada ciekawą historię małego chłopca, który pokonał strach. Mały Tomek, korzysta z czarodziejskiego zaklęcia przepędzającego strach: „To wszystko nie jest takie złe. Zmykaj strachu! Jesteś be!” W jednej tylko sytuacji lęk był jak najbardziej wskazany – chłopcu udało się wówczas rozpoznać prawdziwe niebezpieczeństwo. Historia chłopca, który pokonał strach pokazała, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Z każdej można wyjść zwycięsko. Nauczyła dzieci przezwyciężania codziennych trudności oraz unikania niebezpieczeństw.

Po wysłuchaniu książki przedszkolaki rozwiązały quiz prawda –fałsz. Na koniec zajęć dzieci bawiły się w zabawę „Baba Jaga patrzy”, która przysporzyła wiele radości i rozluźnienia.

To były kolejne ciekawe i pouczające zajęcia.

Dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej za poświęcony czas i zaangażowanie.

{obraz}grupa9/bibliotekaMAJ{/obraz}