bird
sun

Czym zajmuje się krawcowa?

W tygodniu, który poświęcony był poznawaniu różnych zawodów, które wykonują nasi rodzice lub z którymi codziennie się spotykamy, dowiedzieliśmy się, kim z wyuczonego zawodu jest nasza kochana pani Wiesia, która pracuje na co dzień w naszej grupie przedszkolnej. Pani Wiesia jest krawcową i zgodziła się pokazać dzieciom, jak wygląda maszyna do szycia, jak się ją obsługuje. Następnie uświadomiła nam, jakie przybory są potrzebne w krawiectwie, a na koniec chętnym dzieciom uszyła à la opaski/maski.

Pierwsza pomoc

Nasza grupa wzięła udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym i pielęgniarką, którzy uczyli nas, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Zobaczyliśmy wszystkie czynności, które należy podjąć w sytuacji spotkania się z osobą nieprzytomną. Każdy nas miał możliwość samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, czy też poćwiczyć bezpieczny sposób ułożenia nieprzytomnej osoby. Na koniec mieliśmy okazję przymierzyć strój ratownika medycznego. 

Pomagamy!

Nasza grupa wsparła akcję charytatywną na rzecz schroniska "Azyl" w Białej Podlaskiej. 

Z wizytą w aptece

Nasza grupa wybrała się do osiedlowej apteki, gdzie mogliśmy się zapoznać z zawodem farmaceuty, z jego obowiązkami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, co jest sprzedawane w aptece. Pani farmaceutka przypomniała, że dzieci nie mogą same zażywać leków. Leki powinny być podawane przez dorosłych. W aptece mieliśmy również okazję się zważyć. Na koniec podziękowaliśmy panie farmaceutce za miłe przyjęcie nas i dostarczenie tak wielu informacji. W podzięce podarowaliśmy zrobionego przez nas kwiatka.