bird
sun

Poznajemy zawody rodziców - mama Mikołaja

Dnia 29 kwietnia 2019 roku nasze Biedroneczki wybrały się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Tym razem poznaliśmy pracę mamy Mikołajka - Pani Anny Sawczuk, która jest sędzią.  Wycieczka, choć krótka, była także niecodzienną, bez wątpienia niezapomnianą wyprawą. Przedszkolaki nie tylko zwiedziły sam budynek sądu, poszczególne pomieszczenia i sale rozpraw, lecz mogły porozmawiać z panią sedzią, obejrzeć jej strój, uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. Niemalże każde dziecko chciało wiedzieć, kto znajduje się na sali podczas rozprawy, czy prowadzona sprawa odbywa się tak samo, jak to czasem widać w filmach. Co robią na sali rozpraw policjanci? Gdzie siedzą osoby oskarżone? Gdzie siedzi sędzia, gdzie obrońca oskarżonego? Te i wiele innych pytań kłębiło się w głowach dzieci. Oczywiście ogromna ciekawość dzieci została zaspokojona. Pani sędzia opowiedziała nam o swojej pracy, o przebiegu rozpraw, a także roli poszczególnych osób w nich uczestniczących. Atrakcją dla dzieci była możliwość zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw.

Pani Anna przybliżyła dzieciom bardzo ważne kwestie dotyczące praw dziecka. Dzieci słuchały jej z wielkim zaciekawieniem. Na zakończenie Pani sędzia przeprowadziła krótki quiz, który sprawdził wiedzę dzieci zdobytą w czasie spotkania. Nagrodziła dzieci, które najwięcej zapamiętały niespodziankami. Mama Mikołajka sprawiła wszystkim naszym przedszkolakom niespodziankę w postaci własnoręcznie przygotowanych szyszek, które dzieci zjadły ze smakiem oraz owoców i soczków. Było to wyjątkowe spotkanie, które z pewnością zapadnie w pamięć naszym przedszkolakom! Część dzieci ambitnie zadeklarowała, że chce w przyszłości zostać sędzią, prokuratorem lub adwokatem. Dziękujemy Pani Annie za to, że umożliwiła nam poznanie wykonywanego przez siebie zawodu!