bird
sun

Wycieczka po Białej Podlaskiej

Dnia 26 kwietnia spacerowaliśmy  po naszym mieście - Białej Podlaskiej. Podziwialiśmy zespół pałacowy-parkowy Radziwiłłów. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pod wieżą zamkową - Muzeum, przed wieżą wjazdową zwaną wartowniczą, obecną siedzibą Muzeum Południowego Podlasia, pod Galerią Podlaską, która jest częścią Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, mieści się w budynku z 1926 r. należącym do zabytkowego zespołu architektoniczno-parkowego – byłej rezydencji Radziwiłłów, gdzie organizuje się przede wszystkim comiesięczne wystawy indywidualne i zbiorowe współczesnych artystów z Polski i zagranicy, promuje twórczość artystów miejscowych, organizuje plenery, warsztaty, spotkania, wykłady, prowadzi działalność edukacyjną. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było dotarcie pod pod Pomnik św. Michała Archanioła na smoku - symbol naszego miasta. Dzieciom spodobała się wycieczka, chociaż same stwierdziły, że w  naszym mieście jest jeszcze wiele innych pięknych miejsc do zwiedzenia. Obiecaliśmy sobie, że w przyszłym roku jak będą starsze zwiedzimy wiele więcej ciekawych zakątków naszego miasta.