Zajęcia sportowe z tatą Poli

,,Jestem sportowcem" - to tematyka minionego tygodnia, która była realizowana w naszej grupie. Dzieci uwielbiają się ruszać. Ich chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy jest wręcz niepohamowana. Tylko bardzo złe samopoczucie może powstrzymać małego człowieka od nieustannego poruszania się, wspinania, zaglądania, turlania, kopania, kręcenia, skakania. Starajmy się nie tłumić tej naturalnej potrzeby, tylko podsycać ją i rozwijać.
        To, o co warto się szczególnie zatroszczyć, to aktywność codzienna, spontaniczna, nie tylko w formie zorganizowanej. Sport nie musi się nam kojarzyć z treningiem aikido czy lekcją baletu. Niech to będą szaleństwa na placu zabaw, wspinanie się na plecy taty, bujanie na drabince w pokoju, gonienie za piłką, chodzenie na spacery, gra w klasy. Dlaczego? Bo wiele z tego korzyści. Dziecko, które dużo się rusza, ma większą szansę być zdrowym dorosłym. Aktywność pozwala nie tylko cieszyć się ładnym, zgrabnym ciałem, ale przede wszystkim pomaga zbudować rusztowanie z mięśni, które ochroni stawy i kręgosłup przed przeciążeniami, bólem, urazami. Sport pozwala na trening zmysłu równowagi i koordynacji. Poprawia wydolność, dotlenia tkanki, wzmacnia kości, reguluje przemianę materii. Pozwala lepiej wykorzystać energię. Nie bez powodu aktywność fizyczna znajduje się w podstawie piramidy zdrowego żywienia. Na pewno dobrze by było by nasze dzieci potrafiły jeździć na rowerze, na rolkach (łyżwach), na nartach, umiało pływać, jeździć konno, grać w badmintona, czy tenisa, potrafiło kopać piłkę i rzucać ją do kosza. Każda nowa dyscyplina sportowa jest dla naszego dziecka czymś ciekawym i warto poświęcić jej trochę czasu.
Im więcej dzieci będą potrafiły i im więcej im damy od siebie (pokazując i zachęcając)  tym lepszą więź z dzieckiem nawiążemy i nasze dzieci będą wszechstronne. Oczywiście dobrze jest by każdy z nas, nie tylko dzieci uprawiał jakiś sport, nie trzeba od razu brać udział w sztafecie, czy być mistrzem w curlingu, ale bez poszukiwania ulubionego sportu i pokazywania dziecku jakie są dyscypliny.
Bajki w TV czy hulajnoga na 30 minut?
Gra Komputerowa w samotności czy może wycieczka rowerowa z tatą?
Wybór zależy od nas rodzice.
Aby uświadomić dzieciom jak ważną rolę pełni sport zaprosiliśmy na zajęcia sportowca - tatę naszej Poli, Pana Dawida Smolbika, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem sztuk walki oraz windsurfingu. Pan Dawid opowiedział dzieciom jak ważną funkcję pełni uprawianie sportu, pokazał dzieciom kilka ciekawych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Dziękujemy tacie Poli za przeprowadzenie ciekawych zajęć.