Biedronki wykonują gliniane naczynia

Nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość, garncarz pan Krystian Nowak. Każda grupa miała możliwość poznania trudnej pracy garncarza. Artysta ludowy opowiedział przedszkolakom o swoim mało popularnym w dzisiejszych czasach zawodzie oraz o glinie, która jest podstawowym surowcem wykorzystywanym w garncarstwie.  Pokazał nam przywiezione przez siebie gotowe naczynia. Pokaz był inspiracją dla dzieci do działalności badawczo-plastycznej. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak z kawałka gliny powstaje wspaniałe dzieło. W dalszej części spotkania wszystkie przedszkolaki, nawet maluszki, próbowały swoich sił w lepieniu glinianych naczyń. Nie była to łatwa praca, ponieważ do obróbki nadaje się glina tłusta, która po zmieszaniu z wodą jest śliska. Pod małymi rączkami nie była ona posłuszna. Nasze Biedroneczki również były  zachwycone, najbardziej podobał się im efekt końcowy (wyszły piękne miseczki w kształcie serca) i chociaż rączki po pracy były bardzo brudne, to miło było na chwilę zamienić się w garncarza. Spotkanie z garncarzem było dla dzieci niepowtarzalną okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych, a twórcza ich praca przyniosła im wiele radości i satysfakcji.