Rodzinne kodowanie

Zabawy z kodowaniem przynoszą dzieciom wiele korzyści, m.in. rozwijają spostrzegawczość wzrokową i logiczne myślenie, wpływają na doskonalenie orientacji przestrzennej, wspierają rozwój dziecka w różnych obszarach, a przede wszystkim mogą być źródłem radości.

Październik dla wszystkich miłośników kodowania i programowania jest miesiącem wyjątkowym, bowiem w tym czasie odbywa się Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w którym weźmie udział także jedna z grup naszego przedszkola. Zabawy z kodowaniem z powodzeniem można przeprowadzić także w domu. Nie trzeba być ekspertem, wystarczy poświęcić kilka minut na obejrzenie filmików instruktażowych i przygotować potrzebne pomoce. A potem czeka nas już tylko wspaniała zabawa z dziećmi.

Osoby zainteresowane odsyłam na stronę inicjatywy Coding@home, czyli Rodzinnego kodowania, na której można znaleźć wiele inspiracji.

Renata Mincewicz