bird
sun

Grupa VIII - Żabki

Zajęcia kulinarne

    

"Cialo" to znaczy cześć w języku włoskim
 
Czy wiecie dlaczego się tak z Wami witamy ?
 
To oczywiste!
 
Dziś wybraliśmy się w kulinarną podróż do słonecznych Włoch! A przecież pizza to potrawa kuchni włoskiej, obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie, co oznacza, że u nas również! A Wy macie swój ulubiony rodzaj pizzy? Z pewnością tak! Aby zachęcić Was do jej przygotowania w domu, zobaczcie jak my ją szykowaliśmy oraz jakie smaki lubimy! Może Was zainspirujemy do samodzielnego przygotowania jej w domu. 
 
A teraz zobaczcie jak grupa "Żabki" przystąpiła do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami- formowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, kukurydza, pomidory, ogórki, papryka, oliwki i oczywiście ser). A gdy już się upiekła w piecu, wszyscy się nią zajadali. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przygotowane danie. 
     
    

Żabki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2

10 marca dzieci z naszej grypy uczestniczyły w dniu otwartym w Szkole Podstawowej nr.2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia. Na hali gimnastycznej obejrzeliśmy pokazowy trening drużyny koszykówki z klasy sportowej oraz pokaz tańca "Belgijka" w wykonaniu klasy artystycznej. Wzięły udział w rywalizacji sportowej przygotowanej przez studentów AWF. Dzieci zwiedzały budynek szkoły, zajrzały na świetlicę i do stołówki. Następnie udały się na lekcję języka angielskiego gdzie pierwszy raz mogły zasiąść w szkolnej ławce. Wzięły udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonały słoneczniki, które razem ze słodkim poczęstunkiem  i uśmiechem na twarzy zabrały ze sobą. 

 

Bal karnawałowy u Żabek

 

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!     

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim...

 

 

Dzień Babci i Dziadka

    

     Chociaż dziś w przedszkolu gościć Was nie możemy jednak, babciu, dziadku pragniemy byście występ zobaczyli, nas posłuchali jakbyście tu byli.

Kochani dla Was wiersze i piosenki

 

Bardzo Was kochamy ! A za co najbardziej posłuchajcie...

Zapraszamy do wspólnej zabawy nasze kochane BABCIE.

O DZIADKACH też pamiętamy i do tańca razem z nami zapraszamy.

Na zakończenie zaśpiewamy Wam 

STO LAT !!!

 

 

 

 

 

 

 

Mali Patrioci

     W listopadzie rozmawialiśmy z dziećmi o Polsce, jako kraju, w którym mieszkamy. Poznaliśmy znaczenie słów: ojczyzna, kraj, stolica, wspólnota, co to znaczy, że Polska jest niepodległa oraz jakie kraje są sąsiadami Polski. Utrwaliliśmy znajomość wyglądu polskich symboli narodowych. Śpiewaliśmy hymn Polski, rozmawialiśmy o tym, w jakich okolicznościach go śpiewamy. Korzystając z doświadczeń dzieci, albumów i fotografii, rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają różne polskie krajobrazy, jakie zwierzęta i rośliny można zobaczyć w Polsce. Dzieci odczytywały proste wyrazy z poznanych liter. Wykonały kotyliony, flagę Polski. Cały patriotyczny miesiąc obfitował w różnorodne dziecięce aktywności: naukę wierszy, piosenek o tematyce patriotycznej oraz tańca. Zwieńczeniem wspólnych działań było przygotowanie filmików z wstępu Naszych Małych Patriotów, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.