bird
sun

Grupa VIII - Żabki

Mali Patrioci

     W listopadzie rozmawialiśmy z dziećmi o Polsce, jako kraju, w którym mieszkamy. Poznaliśmy znaczenie słów: ojczyzna, kraj, stolica, wspólnota, co to znaczy, że Polska jest niepodległa oraz jakie kraje są sąsiadami Polski. Utrwaliliśmy znajomość wyglądu polskich symboli narodowych. Śpiewaliśmy hymn Polski, rozmawialiśmy o tym, w jakich okolicznościach go śpiewamy. Korzystając z doświadczeń dzieci, albumów i fotografii, rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają różne polskie krajobrazy, jakie zwierzęta i rośliny można zobaczyć w Polsce. Dzieci odczytywały proste wyrazy z poznanych liter. Wykonały kotyliony, flagę Polski. Cały patriotyczny miesiąc obfitował w różnorodne dziecięce aktywności: naukę wierszy, piosenek o tematyce patriotycznej oraz tańca. Zwieńczeniem wspólnych działań było przygotowanie filmików z wstępu Naszych Małych Patriotów, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

 

 

"Do hymnu"

   Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnej edycji akcji Ministra Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". 10 listopada przedszkolaki odświętnie ubrane o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Ponadto podziękowały żołnierzom, policjantom, straży granicznej za obronę naszych granic.

Poznajemy zawody

  W listopadowe popołudnie zawitała do naszej grupy jedna z mam z grupy "Gwiazdeczek", która wykonuje bardzo ciekawy zawód - operator kamery. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jej pracy oraz oglądały przyniesiony przez nią sprzęt. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas !

    

Dzień Marchewki

  21.10.2021r. odbyły się "Urodziny marchewki" - zajęcia kulinarne podczas których dzieci robiły marchewkowe ciasto. Uwieńczeniem tych zajęć była wspólna degustacja. Było bardzo pysznie i zdrowo! 

  

Święto drzewa

 11 października dzieci z grupy "Żabki" jak co roku obchodziły "Święto drzewa". Tego dnia poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. W czasie zabaw badawczych na świeżym powietrzu oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści, gałązek, szukały mieszkańców drzew. Rozpoznawały i nazywały drzewa rosnące wokół naszego przedszkola.

Następnie prace plastyczne pt. "Jesienne drzewo".