Wycieczka do Białegostoku

Dnia 23 września wczesnym rankiem dzieci z grupy 8 Jeżyki wyruszyły autokarem na wycieczkę do Białegostoku. Już o 9 rano oglądały w Teatrze Lalek spektakl dla dzieci pt. „Karmelek”. Główny bohater Karmelek był pieskiem, który bardzo chciał czuć się potrzebny, chciał dać coś od siebie, tak jak inne zwierzęta z zagrody. Ale cóż może dać piesek? Ani mleka, ani wełny, ani jajek. Jednak okazało się, że i piesek może ofiarować coś bardzo ważnego - swoją przyjaźń. Zachwyceni grą aktorów nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Następnym punktem programu było Epicentrum – Strefa Małego Odkrywcy, w której znajdowało się 5 obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy. Nasze dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały prowadzących. Po pysznym obiedzie spacerowaliśmy po urokliwych ogrodach Pałacu Branickich. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach, na których samodzielnie przygotowaliśmy pamiątkowe mydełka. Wycieczka była bardzo pouczającym doświadczeniem. Do domów wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.