bird
sun

Grupa VIII - Jeżyki

Dzień Kobiet w grupie Jeżyki

W dniu 8 marca jak w każdej grupie i u nas obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy już od samego rana przygotowywali dziewczynkom papierowe kwiatki, które wręczyli wraz ze słodkim upominkiem. Na koniec dnia dziewczynki również otrzymały piękne żywe tulipany. Był to radosny dzień uhonorowany przez chłopców.

Co nowego u Jeżyków?

Naszą grupę odwiedziły – Zosia, Antosia i Stella uczennice IV c Szkoły Podstawowej Nr 2 w celu prezentacji literatury dziecięcej. Dwie ostatnie dziewczynki są absolwentkami naszego przedszkola, tym bardziej z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy głośnego czytania bajek. Dziękujemy za wizytę!

Kolejną niespodzianką były odwiedziny naszej koleżanki Oliwki, która wyjechała do innego miasta i zmieniła przedszkole. Tęskniliśmy za nią, tak jak i Oliwka za nami, stąd jej odwiedziny. Mieliśmy nawet trochę czasu na wspólne zabawy, tak jak dawniej, co sprawiło nam wiele radości. Obdarowaliśmy naszą koleżankę prezentami, aby zawsze o nas przypominały. Dziękujemy Oliwko za miłą niespodziankę i wspólną zabawę. 

Ahoj przygodo!

W ramach prezentowania wykonywanego zawodu 24 lutego naszą grupę odwiedził Kapitan Rejsowy  tata Weroniki, który jest również instruktorem i egzaminatorem żeglarstwa. To bardzo trudny ale i ciekawy zawód, który sprzyja podróżom, poznawaniu różnych zakątków naszego kraju  oraz innych  państw. Pan Michał wyświetlił najpierw film edukacyjny, w celu zapoznania nas z tematem. Na prośbę przedszkolaków pokazał również krótki film z rejsu z Weroniką w roli głównej.

Następnie zaprezentował sprzęt wykorzystywany w żegludze morskiej i śródlądowej, dokładnie tłumacząc do czego jest wykorzystywany. Oglądaliśmy np.: kompas,  bojkę, odbojnik, kamizelkę ratunkową, sznur i mapę żeglarską oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Na zakończenie tata Wery zaproponował nam zbudowanie własnych żaglówek. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, dlatego z zapałem przystąpiliśmy do pracy i w krótkim czasie powstały pierwsze nasze pojazdy wodne. W nagrodę zostaliśmy poczęstowani pysznymi cukierkami. My również mieliśmy upominek, który wręczyliśmy kapitanowi Michałowi, dziękując tym samym za ciekawe i pouczające zajęcia. Zapewne po takiej prezentacji zawodu, wielu z naszych przedszkolaków będzie chciało zostać w przyszłości kapitanem statku.

Dzień Babci i Dziadka

8 lutego w naszej grupie był wyjątkowym dniem, pełnym uśmiechów, uścisków i wzruszeń. Nasi wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie obdarowani zostali upominkami własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci na tę okazję. Przedszkolaki wystawiły przedstawienie, śpiewały piosenki i zaprezentowały kilka tańców, po których dziadkowie zaproszeni zostali do wspólnych konkursów i wesołych zabaw przy muzyce. Oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców Jeżyków. To był niezapomniany wieczór...

Bal "Jeżyków"

W karnawale same bale, dlatego nasza grupa wraz z innymi starszakami uczestniczyła w balu przebierańców prowadzonym przez pana Jacka. Były wesołe zabawy i tańce, w których nasi wychowankowie prezentowali się w swoich strojach. Każdy przedszkolak miło wspomina taki dzień  pełen niespodzianek i radości. Szkoda, że to już ostatni nasz bal w przedszkolu...