Skąd się biorą produkty ekologiczne?- udział w projekcie edukacyjnym

Grupa Sówki  wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” zorganizowanym przez SANEPID. Przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę projektu dzięki obejrzeniu filmiku wyjaśniającego termin produkty ekologiczne. Dodatkowym źródłem informacji były broszury dostarczone przez organizatorów, które obszernie obrazowały, jakie produkty uznawane są za ekologiczne. Dzieci, oglądając broszury, dzieliły się z innymi swoimi własnymi doświadczeniami. Jednym z celów projektu było również utrwalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania owoców i warzyw, co było nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków. Ponadto Sówki dowiedziały się, jakim symbolem oznaczony jest produkt ekologiczny. Na zakończenie projektu przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. ”Ekologiczna marchewka”, która była zwieńczeniem udziału w projekcie i podsumowaniem zdobytej wiedzy.