Sałatka owocowa

W tygodniu poświęconym tematyce związanej z owocami i warzywami grupa Sówek postanowiła przygotować sałatkę owocową. Przed krojeniem sałatki wszystkie przyniesione przez dzieci owoce zostały dokładnie umyte i obrane. Następnie każde dziecko otrzymało fartuszek i czepek kuchenny, jak również niezbędne do pracy narzędzia. Panie udzieliły dzieciom wskazówek, jak należy kroić poszczególne owoce, po czym przedszkolaki wzięły się do ciężkiej pracy. Przy wykonywaniu sałatki przedszkolaki mogły również zaobserwować, że owoce zawierają w sobie wodę, w której zawarte są cenne witaminy. Na koniec wszystkie kawałki owoców zostały wymieszane, a Sówki  mogły skosztować wykonanej przez siebie sałatki, która wyjątkowo bardzo im smakowała.