bird
sun

Grupa VII - Motylki

Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa, to autorska propozycja Iwony Majewskiej - Opiełki z Fundacji Wychowanie do Szczęścia. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa.

Dnia 13.10.2021r. w grupie „Motylki” odbył się „Dzień Dobrego Słowa”. Symbolem tego dnia jest żółty kolor, tak więc wszystkie przedszkolaki ubrane były właśnie na żółto. Dzieci wykonały jesienne drzewo pięknych słów a także każdy przedszkolak powiedział swojej koleżance/ koledze „coś bardzo miłego”. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki starały się również pamiętać o stosowaniu zwrotów grzecznościowych i miłych słów.

Kolejne Dni Dobrego Słowa przed nami!

Preorientacja zawodowa

Czym zajmuje się księgowa?

  Na to pytanie, odpowiedziała nam mama Kornelii, która pracuje w księgowości. Wysłuchaliśmy, z uwagą na czym polega codzienna praca księgowej oraz oglądaliśmy przedmioty niezbędne w codziennej pracy. Byliśmy zdumieni ile czasu księgowa spędza przed monitorem komputera. Pani Kasia, przygotowała nam działania praktyczne, które uwielbiamy. Niezwykle ciekawe było kalkowanie swojego imienia oraz stemplowanie prawdziwymi pieczątkami. Dziękujemy serdecznie mamie Kornelii za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

 

 Już w wieku przedszkolnym, bardzo ważne jest zapoznanie dziecka z występowaniem różnorodnych zawodów. Dzięki temu przedszkolak pobudza swoją wyobraźnię oraz wzbogaca wiedzę, a także poszerza własne zainteresowania. Tak więc, serdecznie zapraszamy kolejnych odważnych rodziców. Z przyjemnością poznamy inne ciekawe zawody.

 

 

 

Spacer na ogródki działkowe

W październikowy słoneczny dzień, korzystając z pięknej pogody dzieci z grupy VII wybrały się na pobliskie ogródki działkowe. Bezpośredni kontakt z przyrodą był okazją do zapoznania dzieci z czynnościami wykonywanymi w okresie jesiennym na działce. Ponadto dzieci obserwowały wygląd drzew i krzewów owocowych oraz grządek warzywnych o tej porze roku a także rozpoznawały owoce i warzywa, które zostaną przetworzone na zapasy zimowe. Nie trzeba dodawać, że dodatkową atrakcją dla gości z przedszkola, była możliwość aktywnego spędzenie czasu na świeżym powietrzu.


Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy 5-latek wie, jak ważne są owoce, które zawierają mnóstwo witamin i wzmacniają organizm. Dlatego też „Motylki” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Niektóre dzieci po raz pierwszy mogły wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Każdy chętny przedszkolak mógł pokroić wybrane przez siebie owoce. A do jedzenia sałatki nie trzeba było nikogo namawiać, każdy chętnie zajadał. Smakowała wyśmienicie !


Dzień Chłopaka na sportowo

W tym roku 30 września obchodziliśmy pod hasłem : ,,Dzień chłopaka na sportowo". Pięciolatki rzucały piłką do celu, ćwiczyły utrzymywanie równowagi czy też pokonywały w skarpetkach plastikowy tor. Oczywiście każdy ze sportowców dostał medal, naturalnie złoty. Dziewczynki złożyły także chłopcom życzenia, zaśpiewały ,,Sto lat" i wręczyły prezenty: własnoręcznie ozdobione dyplomy, piłki i cukierki.

Był to niezwykle miły dzień.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zaangażowanie i zakup prezentów dla wszystkich dzieci.