bird
sun

Grupa VII - Motylki

Multicentrum

23 czerwca, nasza grupa wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Multicentrum. Tematyką zajęć była Mulitechnika oraz Multinauka. Pod czujnym okiem pań prowadzących, konstruowaliśmy rozmaite projekty z klocków oraz braliśmy udział w ciekawych doświadczeniach ,, Co przewodzi prąd?" Zajęcia były bardzo twórcze, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

Olimpiada

W dniu, 9 czerwca udaliśmy się na stadion lekkoatletyczny AWF na uroczystą  Olimpiadę Przedszkolaka. Na miejscu czekały na nas niesamowite atrakcje oraz ciekawe konkurencje, w których ochoczo braliśmy udział.

Dzień Dziecka w "Motylkach"

Motylki” rozpoczęły obchody Dnia Dziecka już 31 maja. W tym dniu przedszkolaki miały wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Była wielka dmuchana zjeżdżalnia i dmuchany zamek jak również przepyszna wata cukrowa. Dzieciom bardzo spodobały się zorganizowane zabawy na przedszkolnym placu.

A 1 czerwca , pomimo pochmurnego nieba, „Motylki” pojechały na salę zabawa Fit and Fun. A tam wspólnym zabawom i różnorodnym atrakcjom nie było końca. Dzieci miały w czym wybierać: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, trampolina, malowanie twarzy, kolorowa wata cukrowa , pyszne ciasto czy balonowe zoo.

A w przedszkolu czekała na „Motylki” kolejna niespodzianka- prezenty (gry edukacyjne).

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

Za pomoc w organizacji przejazdu i pobytu na sali zabaw jak również zakup prezentów serdecznie dziękujemy naszym kochanym Rodzicom.

Majowy Dzień Dobrego Słowa w "Motylkach"

13 maja po raz kolejny obchodzony był  w grupie "Motylki" Dzień Dobrego Słowa. Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego słownictwa na co dzień. 
Tym razem dzieci losowały karteczki z dobrym słowem i czytały je wspólnie z nauczycielem. Następnie samodzielnie wykonały koperty do, których włożyły dobre słowo i  rysowany list, po czym samodzielnie zaadresowały imiennie koperty. Zadaniem dzieci było również wręczenie liścików wybranej przez siebie osobie.

Mali ekolodzy

W naszej placówce często na zajęciach rozmawiamy o ochronie środowiska naturalnego, ekologii, bierzemy udział w w akcjach o charakterze proekologicznym, dlatego też dnia 22.04.2022r. , w Dzień Ziemi, podsumowaliśmy wiedzę naszych przedszkolaków podczas quizu ekologicznego pt. "Mali ekolodzy". Quiz rozpoczął się od ekologicznych zagadek, następnie dzieci układały puzzle, odpowiadały na pytania podnosząc do góry listek w odpowiednim kolorze (zielonym lub czerwonym), wzbogacały obrazek o nowe elementy przyrodnicze wg wskazówek nauczyciela. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z przyrodniczymi zadaniami wraz z dyplomem a także naklejkę "Przyjaciela Przyrody".

 Przedszkolaki, po raz kolejny, udowodniły, że nawet będąc małym dzieckiem można posiadać dużą wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.