Z wizytą w gospodarstwie

Przedszkolaki z grupy "Gwiazdki" realizując tematykę jesień w ogrodzie i sadzie dnia 3 października udały się do gospodarstwa rodziców naszego przedszkolaka Franciszka. Celem wizyty było poznanie środowiska przyrodniczego jakim jest ogród i sad , poznanie gatunków drzew owocowych jak i obserwacja prac wykonywanych jesienią w ogrodzie i sadzie. Dzieci zobaczyły maszyny, których używa się w gospodarstwie, sadzie. Dzieci grzecznie spacerowały po ogrodzie i sadzie gdzie mogły podziwiać i zbierać rosnące tam owoce. Następnie dzieci udały się na plantację borówek, gdzie miały okazję zdobyć kilka informacji na ich temat i skosztować pysznych malutkich kuleczek. Na koniec wizyty czekała na dzieci niespodzianka w postaci malowania kredą . Po powrocie do przedszkola wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami, które same zebrały. Zapach i smak były najlepszą zachętą do spożywania witamin.  Wyjście do gospodarstwa było bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarło na dzieciach wiele pozytywnych emocji, za co jeszcze raz dziękujemy rodzicom Franciszka.