bird
sun

Grupa VII - Gwiazdeczki

Urodziny Zosi

Kolejna Gwiazdeczka - Zosia- świętowała swoje urodziny w gronie przedszkolaków. Grupa odśpiewała głośne "100 lat", a każda Gwiazdeczka osobiście złożyła Jubilatce najserdeczniejsze życzenia. Zosia przygotowała dla całej grupy przedszkolnej słodki poczęstunek, a Gwiazdeczki z kolei narysowały piękne laurki, które spięte w jeden album stanowią piękną pamiątkę z tego pięknego wydarzenia.

Kochana Zosiu,

wszystkie Gwiazdeczki i panie wychowawczynie

życzą Ci wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.

Z wizytą w Bialskich Wodociągach

22 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - dlatego też wybraliśmy się na wycieczkę do Bialskich Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” . W związku z tematyką tygodnia postanowiliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat pozyskiwania wody i sposobów jej oszczędzania. Mieliśmy okazję obejrzeć nowoczesną studnię głębinową, a także dowiedzieliśmy się w jaki sposób woda jest przepompowywana, filtrowana a następnie dostarczana  do naszych domów. 

Podczas naszej wizyty odwiedził nas wyjątkowy gość Pan Prezydent Białej Podlaskiej Michała  Litwiniuk, który razem z dziećmi z grupy "Gwiazdki" dyskutował na temat wody, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu, jak należy ją oszczędzać  aby nigdy jej nam nie zabrakło. Serdecznie dziękujemy za tak konstruktywna dyskusję.

Dzięki bardzo miłej atmosferze panującej w czasie dzisiejszej wizyty przedszkolaki powróciły do przedszkola bardzo zadowolone i ucieszone z prezentów którymi zostały obdarowane. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie !!!!

Cała Polska Czyta Dzieciom

Często w przedszkolu czytamy różne bajki. Najciekawiej jest jednak wtedy, gdy te bajki czytają goście. W grupie "Gwiazdki" w ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” zostają zaproszeni do czytania najbliżsi naszych pociech. Tym razem była to Mama Marysi S. Mama spisała się na medal…  Pięknie przeczytała bajkę, a dzieciom bardzo się spodobało.

       Spotkania z bliskimi na terenie przedszkola są elementem integracji obu środowisk   i dużym przeżyciem dla dzieci.  Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników –  a  Mamie Marysi S.  dziękujemy!

Z wizytą w "Barwnej"

Grupa Gwiazdeczki udała się  na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży mieszczącej się w Parku Radziwiłłów. Na początku pani prowadząca zajęcia zapoznała dzieci z jednym z opowiadań z książki dla dzieci pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz sprawdziła uważne słuchanie przedszkolaków poprzez multimedialne zadania. Następnie dzieci szukały tytułowych skarpetek ukrytych na terenie całej biblioteki. Dzięki temu zadaniu dzieci mogły zwiedzić pomieszczenia biblioteki. Kolejną zabawą było znalezienie drugiej skarpetki z pary, która zgubiła się podczas prania w "tekturowej" pralce i zawieszenie ich na sznurku do "wyschnięcia". Na koniec dzieci mogły obejrzeć różne rodzaje książek, czasami nietypowych, ale bardzo kreatywnych. Tradycyjnie Gwiazdeczki złożyły podziękowania pani bibliotekarce za zaangażowanie i poświęconym im czas, wręczając własnoręcznie wykonany upominek.

Zakodowany Dzień Kobiet

Grupa Gwiazdeczki bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Uczymy Dzieci Programować". Jednym z zadań wynikających z udziału w projekcie było odpowiednie ułożenie kubeczków- wg podanych danych odwołujących się do układu współrzędnych znajdującego się na macie. Każde dziecko po wylosowaniu i odczytaniu karteczki ze współrzędnymi ustawiało odpowiednio kubeczek na macie. Na koniec Gwiazdeczki zauważyły, że z kubeczków utworzył się zapis graficzny dwóch cyfr- 8 i 3. Pani Monika wytłumaczyła, że powstałe cyfry to data Międzynarodowego Dnia Kobiet.