bird
sun

Grupa VII - Gwiazdeczki

Brawo Nela!

Nasza Gwiazdeczka Nela wzięła udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 6 i otrzymała wyróżnienie za swój piękny występ.

Cała grupa i panie pracujące w grupie gratulują Neli sukcesu i życzą kolejnych osiągnieć.

Czyste powietrze wokół nas

Grupa Gwiazdeczki wzięła udział w programie edukacyjnym dla przedszkoli "Czyste powietrze wokół nas" zorganizowanym przez SANEPID i poświęciła cały tydzień swojej pracy tematyce związanej ze źródłem zanieczyszczeń powietrza i ich skutkach dla zdrowia, środowiska. Dzieci zostały wprowadzone przez bohatera programu- Dinka- w tematykę programu. Przedszkolaki rysowały postać Dinka; śpiewały programową piosenkę "Ten zielony Dinek" pełniącą funkcję profilaktyczną. Dodatkowo Gwiazdeczki z zainteresowaniem obserwowały doświadczenie przedstawiające powstawanie smogu, z którego wyciągnęły właściwe wnioski, i które ujęły w swoich pracach plastycznych pt. "Smog". Przedszkolaki wybrały się również do szkolnej pracowni badania czystości powietrza, w której nauczyciel pełniący funkcję opiekuna stacji pomiarowej przygotował wspaniałą prezentację obrazującą wygląd i sposób działania zamontowanego na elewacji budynku wskaźnika pomiaru czystości powietrza oraz przeprowadził doświadczenie dotyczące właściwości fizyczne powietrza. Dzięki tej wizycie dzieci dodatkowo dowiedziały się, że w ostatnim czasie powietrze w okolicach przedszkola było dość czyste, przez co zdrowe dla organizmu człowieka. Wszystkie podjęte działania zostały uwiecznione w poniższej fotorelacji:

Urodziny Zosi

Nasza Gwiazdeczka Zosia świętowała swoje 5. urodziny w gronie przedszkolaków. Dzieci tradycyjnie odśpiewały huczne "100 lat" i złożyły Jubilatce przepiękne życzenia urodzinowe, która z kolei przygotowała całej grupie słodki poczęstunek. Na koniec Gwiazdeczki narysowały laurki dla Zosi, które został zebrane w jeden album urodzinowy.

Zosiu, cała grupa i wszystkie panie pracujące w grupie 

życzą Ci raz jeszcze wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. 

"Przybyli ułani pod okienko..."

Grupa Gwiazdeczki cały tydzień pracy poświęciła tematyce związanej z polskimi symbolami narodowymi. Przedszkolaki wiedzą, jak wygląda godło i flaga Polski. W ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" Gwiazdeczki w pięknej postawie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Podczas poobiedniego odpoczynku dzieci słuchały legend związanych z polskimi dziejami. Gwiazdeczki poznały również patriotyczną piosenkę "Przybyli ułani pod okienko", której się nauczyły i zaśpiewały. Oto efekt:

Sukces Gwiazdeczek

Nasze trzy Gwiazdeczki- Zosia, Nikola oraz Maksio - odniosły sukces w konkursie plastycznym "Moje kolorowe wakacje" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 3. W kategorii dzieci 3,4-letnich  pierwsze miejsce zajęła Zosia, natomiast w kategorii dzieci 5,6-letnch trzecie miejsce zajęła Nikola. Wyróżnienie za swoją pracę plastyczną otrzymał Maksio.

Gratulujemy naszym Gwiazdeczkom i życzymy dalszych sukcesów!