bird
sun

Grupa VI - Jeżyki

Wizyta w Multicentrum

W czerwcu nasza grupa ponownie odwiedziła Park Radziwiłłów, gdzie Jeżyki radośnie bawiły się wśród zieleni. Wybraliśmy się tutaj, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Multicentrum. Przedszkolaki podzieliły się na dwie grupy, z których pierwsza poznawała zwyczje indian i nowe pojęcia (tipi i fala dźwiękowa). Teraz już wiemy dlaczego ludzie pozbawieni słuchu potrafią tańczyć do muzyki, której nie słyszą. W tym samym czasie grupa druga przedszkolaków rozmawiała na temat energii i jej przewodników. Tak atrakcyjne zajęcia były dla przedszkolaków inspiracją do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz była zachętą do odwiedzenia Multicentrum w kolejnym roku, już jako najstarsza grupa wiekowa.

Olimpiada Przedszkolaka

Dnia 9 czerwca odbyła się Olimpiada Przedszkolaka realizowana we współpracy z bialską uczelnią AWF. To bardzo radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków uczestniczących w tym wydarzeniu.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Na placu zabaw czekały na nas kolorowe dmuchańce oraz pyszna wata cukrowa. W naszej sali nie zabrakło wesołych pląsów przy muzyce. Z pewnością bawiliśmy się wyśmienicie...

 

Poznajemy zawody

Kolejnym grupowym wyjazdem była wycieczka do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, która odbyła się 24 maja. Dzięki niej Jeżyki miały możliwość poznania kilku ginących zawodów jak np: kamieniarz, kowal, stolarz i rymarz. Po zwiedzaniu wioski, dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych. Z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, której efektem był poczęstunek składający się z własnoręcznie przygotowanych rogalików i ciasteczek. Słodkości były pyszne! Nasi rodzice, którzy odbierali w tym dniu swoje pociechy z przedszkola, mogą to potwierdzić.

Pielęgniarka

Dnia 20 maja w naszej grupie gościła mama Kalinki J. z koleżanką panią Agatą (położną ), które prezentowały zawód  pielęgniarki. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i chętnie podejmowały próby samodzielnego wykonania zadania: np. robiły zastrzyki, słuchały stetoskopem bicia serca, przewoziły chorego na wózku itp. Dziękujemy paniom: Edycie i Agacie za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.