Z wizytą w "Barwnej"

11 września „Tygryski”, wraz z opiekunami, odwiedziły Bibliotekę „Barwna” w Białej Podlaskiej.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały bajki, bawiły się przy muzyce, a także spędziły miłe chwile w kąciku z zabawkami.
  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do „Barwnej”, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.