bird
sun

Odwaga- czym jest dla nas?- zajęcia biblioteczne

"Odwaga- czym jest dla nas?- pod takim hasłem odbyły się ostatnie zajęcia przeprowadzone przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Zajęcia dotyczyły emocji, a właściwe skupione były na słowie "odwaga". Dzieci, wysłuchawszy bajki prezentowanej w formie teatrzyku, próbowały wyjaśnić, co oznacza słowo odwaga. Na koniec Gwiazdeczki miały za zadanie ułożyć puzzle, w których należało dopasować emocję wyrażoną buźką do pasującej sytuacji. I tak oto Gwiazdeczki już wiedzą, kogo można nazwać odważnym.

Urodziny Igorka i Jasia

Nasi chłopcy- Igorek i Jaś- świętowali swoje 5. urodziny w gronie wszystkich Gwiazdeczek w przedszkolu. Dzieci ochoczo zaśpiewały "100 lat" i złożyły Jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy zrobili niespodziankę i przygotowali dla całej grupy słodki poczęstunek oraz kolorowe baloniki. Igorku i Jasiu- raz jeszcze wszystkie Gwiazdeczki i panie pracujące w grupie życzą Wam wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze! 

Urodziny Nikoli i Jagódki

Nasze dwie Gwiazdeczki- Nikola i Jagódka- świętowały w grupie swoje urodziny. Dzieci odśpiewały tradycyjne "100 lat" i złożyły Jubilatkom najserdeczniejsze życzenia. Jagódka i Nikola z kolei przygotowały dla całej grupy słodki poczęstunek. Wszyscy raz jeszcze życzą Jagódce i Nikolci wszystkiego, co najlepsze!

Uczymy dzieci programować

Kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" za nami! Zadanie polegało na zakodowaniu drogi robotowi- ozobotowi- poprzez użycie kodów odpowiadających za określone prędkości poruszania się ozobota. Na końcu zadania mogliśmy zaobserwować efekt swojej pracy i zobaczyć, jak ozobot na swojej trasie przemieszczania się w pewnych miejscach przyspiesza, a w innych zdecydowanie spowalnia, zgodnie z wcześniej naniesionymi przez nas kodami, tym samym wszyscy byliśmy pewni, że dobrze wykonaliśmy zadanie!

Uczymy dzieci programować

Gwiazdeczki wykonały kolejne zadanie wynikające z uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Uczymy Dzieci Programować". Zadaniem dzieci było narysować na małym kółeczku czynność, którą wykonuje się podczas pobytu w przedszkolu. Następnie dzieci z pomocą pani Moniki umieszczały swój obrazek obok odpowiedniej godziny na zegarku, o której narysowana czynność jest wykonywana w przedszkolu.