bird
sun

Warzywa w polskich ogrodach

Jeden tydzień naszej pracy poświęciliśmy tematyce związanej z poznawaniem wielozmysłowym warzyw pochodzących z polskich, ekologicznych upraw. Dzieci poprzez zróżnicowane działania edukacyjne mogły doskonalić objęte podstawą programową umiejętności tj. umiejętność przeliczania elementów, umiejętność logicznego myślenia oraz stosowania określeń położenia przedmiotu w przestrzeni. Gwiazdeczki wykonały również prace plastyczne związane z poznanymi warzywami, o czym świadczą zamieszczone poniżej zdjecia.

Zaprzyjaźniamy się z ozobotem

Nasze Gwiazdeczki miały okazję zapoznać się ze sposobem funkcjonowania robocika - ozobota- służącego do nauki programowania na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Dzięki ozobotowi nasza grupa zrealizowała kolejne zadanie wynikające z udziału w programie "Uczymy Dzieci Programować". Zadaniem dzieci było ułożyć ze specjalnych drewnianych puzzli drogę, po której poruszał się ozobot. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie przemieszczającym się robotem, co można zauważyć na załączonych zdjęciach.

 

Dzień Chłopaka

W dniu 30 września w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopaka poprzez zorganizowanie zabaw integracyjnych. Każdy chłopczyk z naszej grupy mógł w tym dniu poczuć się wyjątkowo, ponieważ otrzymał koronę, która oznaczała, że w tym dniu w naszej grupie to chłopcy mają szczególne przywileje np. pierwszeństwo wyboru zabawy. Chętni chłopcy mogli przebrać się za ich ulubioną postać- supermana i wykonać symboliczne zdjęcie. Dzięki uprzejmości rodziców każde dziecko otrzymało upominek. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci naszych Gwiazdeczek.

 

Urodziny Ksawerego

Kolejny przedszkolak z naszej grupy obchodził urodziny, a mianowicie Ksawery. Tradycją w naszej grupie jest to, że każde dziecko składa osobiste życzenia jubilatowi oraz koloruje dla niego obrazek. Tak też było na urodzinach Ksawerego. Ksawery z okazji swoich urodzin przygotował wszystkim Gwiazdeczkom słodki poczęstunek. Wszystkie Gwiazdeczki i panie pracujące w grupie raz jeszcze życzą  Ksaweremu wszystkiego, co najlepsze- 100 lat!