bird
sun

Z wizytą w muzeum

W dniu 23 czerwca grupa Gwiazdeczki wybrała się do Muzeum Południowego Podlasia, gdzie mogła podziwiać wystawę obrazów znanych malarzy poświęconą tematyce związanej z końmi. Dzieci uważnie słuchały ciekawych wypowiedzi pani przewodnik, która objaśniała, co przedstawiają konkretne obrazy. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach muzealnych,  na których malowały farbami  na ceramicznych talerzach podobiznę koni. Przedszkolaki były zainteresowane wystawą i z zaangażowaniem wykonywały pracę na warsztatach, co można zauważyć na załączonej fotorelacji.

Piknik rodzinny

W dniu 13 czerwca  w grupie "Gwiazdeczki" odbył się integracyjny piknik rodzinny. Z inicjatywy rodziców,  przedstawicieli rady oddziałowej  oraz uprzejmości mamy Maksia piknik odbył się w pięknym Ośrodku Agroturystyki "Mustang" w Rakowiskach. Gwiazdeczki i ich rodzice miały okazję spędzić wolny czas na łonie natury, a cała grupa mogła się zintegrować. Przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną przygotowaną na tę okazję. Dzieci korzystały z atrakcji znajdujących się na miejscu i oglądały mieszkające w agroturystce ciekawe zwierzęta. Podziękowania należą się również mamie Marysi J. za  profesjonalną oprawę fotograficzną (zdjęcia  z pikniku). Mimo niesprzyjającej pogody piknik może zaliczony być do udanych.
Serdecznie dziękujemy -wychowawczynie grupy.

Warsztaty malarskie

Gwiazdeczki wzięły udział w warsztatach malarskich przeprowadzonych przez panią Karolinę- mamę Marysi. Dzieci mogły zobaczyć, jak miesza się kolory farb celem uzyskania odpowiedniego odcienia. Przedszkolaki miały za zadanie wykonać portret taty na płóciennej tabliczce. Na początku pani Karolina wytłumaczyła wszystkim dzieciom, jak wygląda portret; pokazała, jak wykonać podstawowy zarys postaci. Następnie dzieci malowały kolejno elementy twarzy- oczy, nos, usta, włosy, dobierając przy tym odpowiednie kolory farb. Po skończonej pracy dzieci podziękowały pani Karolinie za poświęcony im czas, wręczając laurkę. 

Warsztaty pszczelarskie

Grupa Gwiazdeczki wzięła udział w warsztatach pszczelarskich organizowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą pasiekę, czyli jak wygląda ul i czym zajmuje się pszczelarz. Przedszkolaki zapoznały się ze zmieniającym się z biegiem czasu wyglądem ula i wirówek do miodu. Dodatkowo Gwiazdeczki miały okazję popróbować prawdziwego miodu oraz samodzielnie wykonać świeczkę z wosku pszczelego.  Na koniec każde chętne dziecko mogło oznakować odpowiednio trutnia i wypuścić na wolność. Wszystkie Gwiazdeczki wróciły z warsztatów zachwycone.

 

Uczymy Dzieci Programować

W ostatnim czasie wykonaliśmy ostatnie zadania wynikające z udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Uczymy Dzieci Programować" mający za zadanie rozwijać umiejętność kodowania już od najmłodszych lat. Na zamieszczonej fotorelacji można obejrzeć, na czym polegały zadania związane z kodowaniem.