BOHATER TYGODNIA!!!

„BOHATER TYGODNIA”

Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań .
Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda
w postaci wyróżnienia i pochwały.

Wybór „Bohatera Tygodnia”

W każdy piątek jedno dziecko zostaje wybrane „Bohaterem Tygodnia” i zabiera na weekend do domu specjalną odznakę „Bohatera”, którą musi przy pomocy rodziny ozdobić w dowolny sposób;

W ciągu tygodnia Bohater za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów opowiada coś o sobie.
Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki. Przedszkolaki uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania sympatii innym.

Projekt „Bohater Tygodnia” to działania przeprowadzane we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe.
.
Każdy Bohater Tygodnia otrzymuje, na koniec tygodnia Dyplom Bohatera Tygodnia
Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach
i mocnych stronach.

18.09 - bohaterem został Franio A. -który opowiedział nam o swojej rodzinie i o tym co najbardziej uwielbia robić z mamą, tatą i siostrą. Co lubi jeść i w co się bawi. A w piątek odwiedził nas dziadek Frania i opowiedział nam o swoim hobby, jakim jest bieganie.

25.09 - bohaterką była Hania B. Dziewczynka przyniosła piękną książeczkę którą wykonała z siostrą. Były w niej umieszczone zdjęcia, wycinanki , kolorowanki przedstawiające jej zainteresowania, siostra Hani odwiedziła nasza grupę i pomogła Hani opowiedzieć o jej książeczce.

02.10 - bohaterką została Lenka, która również przygotowała piękny medal i książeczkę, we wtorek odwiedził nas tata Leny i opowiedział nam o swojej pracy na maszynisty , mama Lenki również nas odwiedziła i wspólnie opowiedziały nam o przygotowanej przez Lenkę książeczce a brat Lenki przeczytał dzieciom opowiadanie w trakcie poobiedniego odpoczynku .

Serdecznie Dziękujemy!