bird
sun

Grupa IX - Pszczółki

Sportowy Dzień Dziecka - Sprintem do maratonu

Dnia 01.06.2021r. Pszczółki w ramach grupowych obchodów Dnia Dziecka wzięły udział w VII OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy. Bieg, jak każde profesjonalne zawody sportowe, rozpoczął się rozgrzewką. Następnie dzieci ze skupieniem rozpoczęły swój bieg, starając się pokonać jak największy dystans. W  miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia, nasze dzielne przedszkolaki przebiegły 36 000 metrów na stadionie lekkoatletycznym bialskiego AWF-u. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.

Święto Mamy i Taty u Pszczółek

26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym mamom. Niecały miesiąc później - 23 czerwca obchodzimy dzień Taty i jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu tacie za wszystko, co dla nas robi. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dzisiejszy dzień - to Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Rodziców!

Niestety, w tym roku nie możemy spędzić go wspólnie w przedszkolu. Mimo to Pszczółki nadały wyjątkowość temu dniu (choć wirtualnie).

W tym szczególnym dniu dzieci zrobiły prezenty swoim rodzicom-laurki. Nie mogło również zabraknąć wierszyków, piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

  

Zaczarowane mrowisko - jak mrówka poszła do szkoły - III moduł bajkoterapii

13 maja Pszczółki zrealizowały kolejny blok zadań w ramach projektu "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii". Po wysłuchaniu bajki terapeutycznej M. Molickiej pt. ,,Bajka o Mróweczce", rozmawialiśmy na temat naszego obecnego nastroju oraz na temat niepowodzeń, zarówno w nauce, jak i w życiu. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nich jest ważny i powinien być także odważny. Rozmawialiśmy o inności i odrzuceniu oraz o wierze w siebie i swoje możliwości. Na zakończenie stworzyliśmy okazałe mrowisko, po czym wyciszaliśmy się przy ćwiczeniach relaksacyjnych „Silny i odważny – słaby i bojaźliwy” wg Jacobsona. 
 
 
 

Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze Pszczółki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem:,,Dzisiaj ziemia swoje święto ma, bo każdy przedszkolak o nią dba".Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Uczyliśmy się segregować śmieci, wykonaliśmy prace plastyczne i sadziliśmy roślinki.