bird
sun

Grupa IX - Motylki

Z wizytą w Galerii Podlaskiej

27 marca, po raz pierwszy, dzieci z grupy "Motylki" zwiedziły Galerię Podlaską. Tam przedszkolaki zapoznały się z różnymi dziedzinami sztuki (np. malarstwo, rzeźba) a także dowiedziały się, że są 3 podstawowe kolory (żółty, niebieski, czerwony). Dzieci miały także okazję zobaczyć wystawę prac malarskich i instalacje p. M. Dawidiuk. Ekspozycja była zatytułowana  "12 Bram Nowego Świata". Następnie "Motylki" poszły na drugą część spotkania do pracowni Koła Plastycznego Kreska. Tam przedszkolaki w czasie zajęć praktycznych rysowały pastelami swoje wiosenne skojarzenia.

"Motylki" pełne wrażeń opuszczały zarówno galerię jak i pracownię, jednak jeszcze długo wspominały tą wyjątkową wizytę.

Konkurs plastyczny „MĄDRZE KUPUJĘ – ŚRODOWISKO SZANUJĘ”

Dnia 16 marca 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 6 w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie II Międzyprzedszkolego Konkursu Plastycznego o tematyce konsumenckiej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska „Mądrze Kupuję – Środowisko Szanuję”. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postawy rozsądnego konsumenta. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała z naszej grupy Kasia K., z czego bardzo się cieszymy.

Gratulujemy Kasi i życzymy kolejnych sukcesów.

Pachnące mydełka

   W minionym tygodniu, nasza grupa wzięła udział w warsztatach ,,Pachnące mydełka", zorganizowane przez firmę,,Kocham nad szycie". Pan Rafał przybył do naszej grupy z różnorodnym zestawem akcesoriów, które były niezbędne do wykonania glicerynowych mydełek. Po wysłuchaniu etapów powstawania mydełek, ochoczo przystąpiliśmy do działania praktycznego. Każde dziecko decydowało o kształcie mydełek, wybierając odpowiednie sylikonowe foremki. Następnie wybieraliśmy zapach olejków, kolor barwnika oraz suszone kwiatki, które wsypywaliśmy do foremek. Mieliśmy okazję wykazać się kreatywnością, ale również cierpliwością, czekając by nasze mydełka zastygły. Efekt końcowy, zaskoczył nas wszystkich. W niedługim czasie wykonaliśmy różnobarwne mydełka,które z dumą podziwialiśmy. Z pewnością samodzielnie wykonane mydełek, umilą wszystkim dzieciom codzienne mycie rąk.

Z wizytą w salonie fryzjerskim

„Motylki” w ramach poznawania zawodów wybrały się do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Przedszkolaki obejrzały z zainteresowaniem wyposażenie salonu oraz znajdujące się tam sprzęty. Popularnością cieszył się fotel z myjką – takiego nikt nie ma w domu. Dzieci z przyjemnością oddawały się także zabiegom Pań fryzjerek. Panie zaproponowały przedszkolakom fantazyjne, brokatowe „farbowanie włosów” , upięcia z kolorowymi spineczkami czy samodzielne układanie fryzur na modelu. Chętne dzieci siadały na fotele fryzjerskie i z przyjemnością oddawały się zabiegom. Niektórzy mogli poczuć się jak prawdziwi klienci.


Dziękujemy Paniom fryzjerkom za miłe przyjęcie , poświęcony czas i słodkie smakołyki.

Dzień Kobiet w "Motylkach"

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki z grupy „Motylki” otrzymały serdeczne życzenia i upominki: własnoręcznie wykonane przez chłopców laurki, zakładki do książek, notesy i oczywiście kwiatki. Wiele radości sprawiły również dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje podczas, których jury (złożone z chłopców) wybierało m.in. miss zgadywanek czy miss najdłuższego kucyka. Ponadto na wszystkich przedszkolaków w tym dniu czekał słodki poczęstunek.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie.