bird
sun

Grupa IX - Motylki

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy, miś kudłaty,

biały, czarny lub łaciaty.

Wszystkie misie my kochamy

i ich święto dzisiaj mamy.

 

25 listopada przedszkolaki z naszej grupy obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, degustowały misiowy , słodziutki przysmak oraz tańczyły wspólnie ze swoimi przytulankami. Ponadto „Motylki” słuchały bajki o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach” jak również układały puzzle przedstawiające znane i lubiane misie z dziecięcych bajek. Przedszkolaki zaprosiły również swoich gości do sali gimnastycznej , gdzie wspólnie , każde dziecko ćwiczyło ze swoim misiem.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Konkurs polskiej pieśni patriotycznej

17.11. 2022r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 6 odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej . W tym konkursie naszą grupę reprezentowała Matylda P. , która odśpiewała pieśń pt. „Wojenko, wojenko”. Matylda za swój występ otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy z niej bardzo dumni, gratulujemy odwagi i pięknego występu.

ABC- Ekonomii

W listopadzie dzieci z grupy „Motylki” rozpoczęły udział w projekcie „ABC- Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. Projekt ten oparty jest na 12 opowiadaniach, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzięki temu dzieci będą mogły uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań np. „Skąd się biorą pieniądze?”, „Dlaczego ludzie pracują?” oraz „Jak i gdzie oszczędza się pieniądze?”

Dzieci na podstawie cyklu pierwszego opowiadania z książki "ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów" słuchały opowiadania pt. "Co to są pieniądze ?". Opowiadanie pozwoliło im zrozumieć, co to są monety, a co to są banknoty. Dzieci dowiedziały się również, co to jest karta płatnicza. Przedszkolaki poznały monety dawne i obecne. Podczas zajęć uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. " Monety i banknoty", która polegała na stworzeniu dwóch zbiorów z podziałem na monety i banknoty. W zajęciach zostały również wykorzystane karty pracy: labirynt "Zbieramy pieniądze" „Dawne i obecne środki płatnicze”czy „Projektujemy swoją kartę bankomatową”.

Zajęcia te bardzo spodobały się wszystkim „Motylkom”, więc wkrótce nastąpi realizacja kolejnego cyklu projektu.

Pamiętamy

11 listopada obchodzimy bardzo ważne święto narodowe - Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu cieszymy się, że po tylu latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapach Europy. Jest to jednakże również dzień, w którym powinnyśmy podziękować wszystkim tym, którzy walczyli i oddawali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

Podtrzymując tradycję, dzieci z grupy IX zapaliły znicz przy pomniku ku czci poległych żołnierzy 34 Pułku Piechoty 1918 - 1920 składając hołd wszystkim, którzy zginęli w obronie naszego państwa.

Z wizytą w Bibliotece ,,Barwna''

 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Z tej okazji, wybraliśmy się  na zajęcia edukacyjne do Biblioteki ,,Barwna''. Na miejscu czekały na nas ciekawe zadania do wykonania. Podzieleni na zespoły, układaliśmy puzzle przedstawiające liście wybranych drzew. Z wielkim zapałem, staraliśmy się odszukać ukryte w bibliotece ślady wybranych zwierząt oraz dopasowywaliśmy dary jesieni do poszczególnych drzew. Na podsumowanie naszych zajęć, rozwiązywaliśmy zagadki o jesiennej tematyce. Z pewnością niebawem, kolejny raz odwiedzimy bibliotekę.