bird
sun

Grupa IX - Misie

Minutka z książką -ODWAGA -czym jest dla nas? -zajęcia biblioteczne

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, po raz kolejny odbyły się zajęcia biblioteczne w przedszkolu. Tym razem poszukiwaliśmy odpowiedzi na trudne pytanie:  Czym jest dla nas odwaga? Wysłuchaliśmy ilustrowanej bajki pt. "Jaś i Małgosia". Podziwialiśmy odważną postawę rodzeństwa, które przechytrzyło Babę Jagę. Wymienialiśmy bohaterów literackich, którzy wykazali się odwagą. Zastanawialiśmy się również nad zawodami wymagającymi odwagi. Rozważania doprowadziły nas do wniosku, że odważnym nie jest ten, co się nie boi. Odwaga to pokonywanie strachu i podejmowanie działania mimo strachu. To była bardzo pouczająca lekcja.

Wyróżnienie Martynki W.

Kolejny sukces w grupie Misie.

Martynka W. otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt.: "Bajki posłuchajcie - ilustrację jej nadajcie" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej za pracę "Myszka na ratunek". Dziękujemy.

Mikołajki w grupie Misie

" 6 grudnia jak dobrze wiecie, 

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

W tym magicznym dniu Święty Mikołaj zawitał do grupy Misie i przyniósł wspaniałe prezenty.

 

"Z Julianem Tuwimem w świat wierszy."

Kolejne nagrody w grupie Misie w  wewnątrzprzedszkolnym konkursie literacko- plastycznym pt. "Z Julianem Tuwimem w świat wierszy". Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali: Marcel J. wiersz "Dwa Michały" oraz Filip P. wiersz " Dyzio marzyciel". Natomiast  prace plastyczne do wiersza "Rzepka" wykonali: Aniela K., Ksawery Cz., Julia J., Wiktor N. Gratulujemy.

 

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W ostatnim tygodniu listopada nasze Misie realizowały Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas".

Dzieci spacerowały po okolicy w poszukiwaniu różnych źródeł dymu. Zastanawiały się: Co dymi i dlaczego? Zaobserwowały dymiące kominy, spaliny samochodów i dym papierosowy. Swoje obserwacje zilustrowały na plakacie pt. Co dymi?

Przedszkolaki wypowiadały się, jak się czują, gdy dymi papieros. Poznały szkodliwość dymu papierosowego, skutki palenia papierosów. Omawiały jak zachować zdrowie. Uczyły się radzić sobie w sytuacjach, gdy dorośli palą przy nich tytoń, asertywnie wyrażać swoje odczucia i emocje związane z przebywaniem w towarzystwie palaczy. Wystosowały apel do dorosłych: NIE PAL! Zaprojektowały znaczek ostrzegający przed paleniem (NIE PAL PRZY MNIE).

Ponadto przedszkolaki wyklejały sylwetę maskotki programu "Dinusia" i nauczyły się piosenki "Ten Zielony Dinek".