Witaminki -Dyniowe Wyzwanie

Dzień Dyni

W tym roku przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. Witaminki. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe pod patronatem Bliżej Przedszkola.

Dziś podjęliśmy pierwsze wyzwanie -zorganizowaliśmy w grupie Misie "Dzień Dyni". Przedszkolaki oglądały różne odmiany dyń, dowiedziały się, że można z nich przygotować różne smakołyki, ale dowiedziały się także, że nie wszystkie odmiany nadają się do spożycia, gdyż stanowią odmianę wyłącznie ozdobną. Obejrzeliśmy nasze dynie bardzo dokładnie porównując wielkość, kolory i kształty. Sprawdziliśmy również, co dynia posiada w środku. Dzieci wyjęły z dyni pestki, które wysuszyliśmy na parapecie. Może wyrośnie z nich nowa roślinka.

W dniu dzisiejszym naszym działaniom towarzyszyła Dynia Dana. Przedszkolaki wysłuchały wierszyka o siedmiu dyniach, zilustrowały go, układając obrazki w odpowiedniej kolejności, opisały jak wyglądały kolejne dynie i w jakim były nastroju. Wykonaliśmy także pracę plastyczną wykorzystując pestki z dyni.

Ale to nie koniec atrakcji, bo Misie skosztowały warzywnego ciasta, które przygotowała Weronika z mamusią. Dziękujemy serdecznie! Było pyszne.