Dogoterapia - odwiedziny pieska w przedszkolu

W poniedziałek 28 listopada do "Króliczków" przyszedł na czterech łapach szczególny gość – suczka razy pudel, która wabi się Ami wraz ze swoją opiekunką panią Moniką Kozłowską. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady obowiązują  podczas zabawy z psem, jak prawidłowo go głaskać, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga. Dla niektórych dzieci była to okazja do pierwszego, tak bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, a tym samym sytuacja w której miały możliwość pokonywania własnych lęków i obaw. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. "Króliczki" chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały komendy, karmiły oraz wyczesywały sierść. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.