bird
sun

Dbamy o zdrowie - wizyta Pani pielęgniarki

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Każdy dzień wypełniony jest ciekawymi zajęciami, które pokazują, że przedszkole uczy i bawi. Właśnie 10-go marca mieliśmy okazję spotkać się z panią pielęgniarką. Z niecierpliwością czekaliśmy na naszego gościa, aż tu nagle zjawiła się mama naszej koleżanki. Przyniosła ze sobą coś co nas zainteresowało. Były to przybory, które są wykorzystywane w pracy przez pielęgniarki. Halszki mama jest pielęgniarką i pracuje w bialskim szpitalu. Pokazała nam jak robi się opatrunki. Bandażowanie ręki czy nogi wymaga specjalnego przygotowania jak i zakładanie wenflonów (motylków). Podłączenie kroplówki pacjentowi też nie jest łatwą sprawą. Dowiedzieliśmy się do czego służy płyn dezynfekujący i że  musi on znajdować się w każdej apteczce. Aby być dzielnym podczas pobierania krwi pani pielęgniarka przeprowadziła pogawędkę na ten temat. Pokazała ciśnieniomierz oraz słuchawki do badania pacjentów. Następnie zapytała nas w jaki sposób możemy zadbać o zdrowie? Co należy jeść żeby być zdrowym i nie trafić do szpitala? Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieliśmy, że należy jeść owoce i warzywa, dbać o higienę. Wiemy o tym, że aktywność fizyczna też jest bardzo ważna. Na koniec każde dziecko na pamiątkę otrzymało strzykawkę, tatuaż i odznakę dzielnego pacjenta. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Dzień Kobiet - spotkanie z higienistką stomatologiczną

Dnia 8 marca w naszej grupie obchodziliśmy Święto Kobiet. Dziewczynki otrzymały upominki oraz życzenia od chłopców. Również tego dnia w ramach prezentacji kobiecych zawodów gościliśmy panie, które pracują w zawodzie higienistki stomatologicznej. Przedstawiły one swój zawód jako bardzo ważny i potrzebny w stomatologii. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy w gabinecie dentystycznym. Z zainteresowaniem słuchały przydatnych informacji dotyczących dbania o zęby. Poznały niezbędne narzędzia. Były nimi: typodent (model szczęki), rękawiczki, zgłębnik, lusterko, szczoteczki do mycia zębów, słoń mniejszy, słoń większy czyli (narzędzie do odsysania nadmiaru śliny).  Na typodencie dzieci miały okazję przećwiczyć techniki mycia zębów w zależności od rodzaju szczoteczki. ,,Króliczki” wspólnie zaśpiewały piosenkę ,,Szczotka, pasta, kubek ciepła woda…” i w ramach podziękowania wręczyły paniom higienistkom laurki z kwiatami jako, że był to Dzień Kobiet również świetna okazja do złożenia paniom życzeń. W zamian przedszkolaki otrzymały kolorowanki, odznaki dzielnego pacjenta i z ładnym uśmiechem ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. 

 

Króliczki na balu przebierańców

 „W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu, "Króliczki" wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Babciu, Dziadku kochamy Was!

Dziadkowie, to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo radosnym, spełnionym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją ich rozterki, a przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 14 lutego odbyło się uroczyste spotkanie, gdzie ich wnuczęta przygotowały część artystyczną. Były życzenia, wierszyki, piosenki, tańce, upominki dziadkom oraz upamiętniające zdjęcia. W ten sposób, dzieci dziękowały seniorom za trud włożony w ich wychowanie. Nie obyło się bez gromkiego ,,Sto lat”, które wzruszyło gości. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. To było spotkanie pełne wzruszeń, uśmiechów i dobrej zabawy. 

Świętowanie "Dnia Dobrego Słowa" w miesiącu lutym!

Dobre słowa mają ogromne znaczenie w naszym życiu, ale 13-go lutego w naszym przedszkolu przybrały one na sile. To właśnie tego dnia przedszkolaki z grupy "Króliczki" wspólnie wykonały plakat, na którym pojawiły się wpisy z dobrymi słowami dla najbliższych.  Ponieważ zbliżały się Walentynki, dzieci postanowiły sprawić przyjemność swoim bliskim w niecodzienny sposób. Na dużym sercu każde z nich umieściło karteczkę z dobrymi słowami dla mamy, dla taty, dla siostry. Jak niewiele potrzeba, by uszczęśliwić drugiego człowieka.

KOCHANI  PAMIĘTAJMY O MÓWIENIU DOBRYCH SŁÓW KAŻDEGO DNIA :)