bird
sun

Dogoterapia - odwiedziny pieska w przedszkolu

W poniedziałek 28 listopada do "Króliczków" przyszedł na czterech łapach szczególny gość – suczka razy pudel, która wabi się Ami wraz ze swoją opiekunką panią Moniką Kozłowską. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady obowiązują  podczas zabawy z psem, jak prawidłowo go głaskać, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga. Dla niektórych dzieci była to okazja do pierwszego, tak bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, a tym samym sytuacja w której miały możliwość pokonywania własnych lęków i obaw. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. "Króliczki" chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały komendy, karmiły oraz wyczesywały sierść. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Święto Pluszowego Misia

,,Miś pluszowy – mój przyjaciel             

Zawsze blisko przy mnie jest. 

Czy się śmieje, czy też płacze,       

On przytulać lubi się!"                                                                                   

 

25-go listopada obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione maskotki: misiaki pluszaki. Były to, misie duże, średnie i najmniejsze. Jeszcze przed śniadaniem dzieci przywitały naszych gości misiów zabawą integracyjną w kole. Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza o misiu, któremu ktoś oberwał ucho i się nie przyznał. Później przedszkolaki wykonały pracę plastyczną w formie kolorowych misiów przy piosence pt. ,,Rysujemy misia”. Każde dziecko miało okazję uczestniczenia w sesji zdjęciowej. W sali Króliczków nie zabrakło także zabaw i pląsów. Dzieci otrzymały odznaki pluszowego misia, które mogły zabrać ze sobą do domu. To był dzień radosny i pełen wrażeń.

Wyróżnienie dla Rozalki w Konkursie Pieśni Patriotycznej

17 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 6 odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej pod patronatem prezydenta Michała Litwiniuka. W tym podniosłym i uroczystym wydarzeniu nasze przedszkole reprezentowała Rozalia, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. "Wierzby i bociany" zdobywając wyróżnienie oraz gromkie brawa.

Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

"Króliczki" na wycieczce w bialskim WORD

14 października "Króliczki" wybrały się do miasteczka ruchu drogowego przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Przedszkolaki utrwaliły przepisy ruchu drogowego oraz właściwe zachowania na drodze. Przećwiczyły również bezpieczne poruszanie się po drogach rowerem czy hulajnogą. Niewątpliwie wielką frajdą dla dzieci podczas wycieczki była jazda autobusem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego wrażeń dnia!