bird
sun

Spacer do ogródków działkowych

W 3 tygodniu października grupa ,,Tygrysków” w ramach zajęć wybrała się na spacer do ogródków działkowych, w celu zaobserwowania przyrody jak również wyglądu ogrodu jesienią. Na miejscu dzieci rozpoznawały znane im warzywa, a przy okazji owoce i krzewy.  Tygryski rozmawiały z nauczycielem na temat uprawy warzyw i jesiennych porządków w ogrodzie. Bez wątpienia piękna złota jesień sprzyjała pracom działkowców. Dzieci dowiedziały się, że warzywa  należy wykopać z ziemi, a nie zostawiać ich na zimę w ogrodzie. Dowiedziały  się, że wycinanie starych pnączy, gałęzi i zagrabianie opadłych liści jest bardzo ważnym elementem. Takie widoki nie są codziennością, dlatego podczas spaceru dzieci starały się grzecznie zachowywać i jak najwięcej zdobyć wiadomości.

"Tygryski" w Miasteczku Ruchu Drogowego

W czasie pobytu w Miasteczku Ruchu Drogowego nasze dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i ulicy, świetnie radziły sobie podczas przechodzenia przez ulicę oraz podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę, w szczególności tacie Kacperka za pomoc w organizacji transportu.

Spotkanie z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji.

12.10.2022 r. odbyło się spotkanie z panią Policjantką, która opowiadała o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i ulicy. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania naszego gościa. Funkcjonariuszka pokazała nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Przedszkolaki zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, odznakę "Policjanta" a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową.

Dzień Chłopaka u Tygrysków

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

W tym radosnym dniu dziewczynki przygotowały chłopcom miłe niespodzianki: kolorowe krawaty, wręczyły upominki, dyplomy oraz złożyły życzenia.

Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci.  Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji święta.

 

                         

Tygryski obserwują ruch drogowy

26 września nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami  wybrały się na spacer. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!