bird
sun

Niech żyją wakacje!

Zbliża się koniec roku szkolnego i z tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę, pomoc, spotkania i rozmowy.

Dziękujemy:

- pani Ani, pani Ewie i pani Magdzie, czyli naszej grupowej Radzie Rodziców, za pomoc w organizacji uroczystości przedszkolnych oraz opiekę nad dziećmi podczas wyjść i wycieczek;

- panu Łukaszowi za rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci i dostarczanie nam tylu pięknych pomocy;

- pani Ani i panu Karolowi za przybliżanie swoich pasji i zawodów.

Życzymy wszystkim udanych wakacji!

Razem z rodzicami chcę poznawać świat...

Dzień Mamy i Dzień Taty to najpiękniejsze święta, pełne kwiatów i serdecznych życzeń. Są one wyrazem wdzięczności i serdeczności, szacunku i miłości. Wiedzą o tym Mali Odkrywcy, którzy 23 czerwca świętowali Dzień Rodziny. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały wiersz, piosenki i życzenia, a także upominki.

Mamom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego!

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi, tacie Ani, za pomoce plastyczne dzięki którym dzieci mogły przygotować prezenty swoim rodzicom.

Wszystkiego najlepszego, Mali Odkrywcy!

Lenko, Zosiu, Julko, Oliwierku -

Niech Wam gwiazdka okiem mruga,

księżyc bajki opowiada,

a nad ranem, pod poduszkę,

słonko niech promyki wkłada,

jeszcze chmurki niech rozgoni

i ogłosi wszystkim, wszędzie,

że dziś Wasze urodziny,

więc niech każdy tu przybędzie!

Dzień Dobrego Słowa

,,Jak wiele daje miłe słowo i uśmiech przesłany...

znów jest pięknie, kolorowo i świat taki roześmiany’’

13 czerwca obchodziliśmy  kolejny Dzień Dobrego Słowa. Roześmiane słoneczko przypomniało nam   o uśmiechu, życzliwości i kulturalnym odzywaniu się do innych. Na niebie pojawiły się deszczowe chmury, a my, staraliśmy się zachować słońce w naszych sercach i wypowiadać się z szacunkiem i miłym nastawieniem do  koleżanek i kolegów.

 

Mali Odkrywcy w Bibliotece Barwna

W miniony piątek wybraliśmy się na zajęcia  do Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Pani  bibliotekarka  zaprezentowała nam wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie’’, po czym mieliśmy za zadanie wymienić warzywa w nim występujące,  rozwiązać zagadki z nimi związane, ułożyć warzywno-owocowe puzzle oraz samodzielnie zaprojektować lizaki owocowo- warzywne. Wiele radości dostarczyły nam zabawy z wykorzystaniem chusty  animacyjnej oraz piłeczek. Ze względu na panującą aurę  w trakcie przemarszu  koniecznie musieliśmy nawodnić organizm. Dziękujemy mamie Zuzi za pomoc w opiece nad nami podczas naszej wyprawy oraz poświęcony czas.