bird
sun

NASZE PRAWA WAŻNA SPRAWA

21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W ramach solidarności z wszystkimi dziećmi na świecie każdy przedszkolak miał na sobie ubranie w kolorze niebieskim. Z tej okazji nasze Misie i Krasnoludki obejrzały teatrzyk pt. „Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z królem”. Przedszkolaki uważnie obejrzały i wysłuchały opowiadania. Dowiedziały się, że każde dziecko ma prawo do miłości, opieki, zabawy.

Kłopoty wiewiórki

W listopadzie odwiedziła nas pani z Biblioteki Pedagogicznej. Przedstawiła teatrzyk Kamishibai dotyczący zdrowego odżywiania pt. ,,Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”.

"Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - robimy sok owocowy"

Dzieci z grupy "Misie" wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce, dlatego postanowiły zrobić sok owocowy. Poprosiliśmy o pomoc rodziców w zgromadzeniu różnych jesiennych owoców : jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie.
Zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem d robienia soku - sokowirówką, jego działaniem oraz poznały zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie przystąpiły do wyciskania soku. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Był smaczny i zdrowy.

Dzień Chłopaka u Misiów