bird
sun

Lekcja biblioteczna - Odwaga

14 stycznia w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, po raz kolejny odwiedziła nas pani bibliotekarka. Przeczytała nam książeczkę o lisku Fenku, który wykazał się niebywałą odwagą. Następnie zaprosiła nas do zabawy, która polegała na utrzymaniu równowagi stojąc na jednej nodze i wyobrażaniu sobie pływanie statkiem w czasie sztormu. Przedszkolaki mimo trudności poradziły sobie z tym zadaniem i przekonały się, na czym polega bycie odważnym.

Zimowa stołówka ptaków

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo- dzieci!

 

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą na pewno będzie im łatwiej doczekać do wiosny. "Króliczki" podczas jednych ze styczniowych zajęć dowiedziały się, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą i postanowiły zadbać o swoich skrzydlatych przyjaciół. Wspólnie ze swoimi paniami w ramach projektu edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury! - Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta" wykonały karmniki dla ptaków z butelki PET. Maluszki z wielkim przejęciem napełniły karmniki ptasimi przysmakami tj. ziarna słonecznika i dyni, zboża, kasze, orzechy, gotowe mieszanki nasion oraz słoninka. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmnikach, które zostały umieszczone w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki chętnie obserwują ptaki w karmnikach i ich zachowania - sprawia im to wiele satysfakcji i radości. To świetna lekcja przyrody.

 

Styczniowy Dzień Dobrego Słowa

Nie od dziś wiadomo, że
dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu "Króliczki" o dniu dobrego słowa pamiętały,
magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
a na znak życzliwości serce dla kolegi wykonaliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,
gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

 

13 stycznia po raz kolejny obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Dobrego Słowa”. Tego dnia każdy przedszkolak bardzo starał się używać pięknych słów nie tylko podczas zajęć, ale i w czasie zabaw dowolnych, wykazując się znajomością wyrazów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości. Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego dnia!

Wesołych Świąt!

„Niech te Święta tak wspaniałe,
będą jakby z bajek całe,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie
wszystkim wokół serce mięknie!”  

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Rodzicom i dzieciom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2022 roku. 

-Wychowawczynie "Króliczków"

 

  

Króliczki robią świąteczne pierniczki!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką, prezentami, dekoracjami, kolędami, ze składaniem życzeń, z potrawami, ciastami. W naszym przedszkolu w trzecim tygodniu grudnia zapachniało pierniczkami. To właśnie przedszkolaki przygotowują się do tych magicznych świąt.  W piątek 17- go grudnia dzieci z grupy "Króliczki" z niewielką pomocą pań piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały foremkami różne kształty. Były to gwiazdki, choinki, dzwoneczki, mikołaje, domki, aniołki.  Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni. Zapach roznosił się po całym przedszkolu. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, posypywanie kolorową posypką, malutkimi gwiazdkami, malowanie cukrowymi pisakami – to było największą frajdą! Każde dziecko ozdabiało pierniczki według swojej fantazji. Wspaniale spędzony czas wprowadził nas w świąteczną atmosferę.