bird
sun

Mamo,Tato jestem przedszkolakiem, Dzień Taty

20 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Króliczki od tego dnia zostały oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek - książeczkę z wierszami Juliana Tuwima ze specjalną dedykacją od swoich pań wychowawczyń.

Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Taty. Przedszkolaki z bijącymi serduszkami przystąpiły do recytacji wierszyków, piosenek i podziękowań skierowanych do swoich tatusiów. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, po czym zaprosiły ukochanych tatusiów do wspólnych zabaw i tańców. Uściskom i całusom nie było końca.

W dniu Twoich urodzin!

Wiosna, lato, jesień, zima,

dziś kolejny rok zaczynasz. 

Już przed Tobą dni są nowe

tak jak kwiatki kolorowe.

Niech nie braknie Ci radości

 w otoczeniu Twym miłości. 

Niech beztrosko płyną chwile, 

by wspomnienia były miłe.

Dnia 10-go czerwca swoje 4 urodziny obchodził Aleksander. Zaśpiewaliśmy mu gromkie ,,Sto lat”, a solenizant poczęstował nas słodkościami. Zabawy nie było końca. Takich chwil się nie zapomina. Jeszcze raz życzymy Tobie Olusiu wszystkiego najlepszego!

 

Miś Bajkuś - projekt edukacyjny

Dnia 8 czerwca zrealizowaliśmy kolejny moduł ogólnopolskiego projektu ,,Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii". ,,Bajka o dwóch ołówkach”, którą prezentowała nam nasza pani bardzo nas zainteresowała. Tematem głównym bajki była ,,przyjaźń”, więc wysłuchaliśmy jej z wielką uwagą, zapoznaliśmy się również z przedstawionymi ilustracjami. Zabawa integracyjna ,,Posąg” dostarczyła nam dużo miłych emocji. Ostatnim naszym działaniem było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem plasteliny. Dzięki temu powstała ciekawa wystawa prac. Podczas wykonywania pracy wykazaliśmy się pracowitością i sprawnością manualną. To były ciekawe zajęcia.

 

Projekt "Z darami natury świat nie jest ponury!"

,,Nakrętkowa gra planszowa” pojawiła się w naszych działaniach w ramach udziału w projekcie edukacyjnym.  Grę planszową wykonaliśmy z nakrętek od butelek plastikowych, papieru, kleju, taśmy, ilustracji z motywami wybranych bajek. Każde dziecko miało możliwość dołożenia swojej aktywności i staranności poprzez przyklejanie odpowiednich materiałów w wybranych miejscach na planszy. Wspólnymi siłami ukazała nam się całkiem ciekawa gra. Takie działania rozwijają wyobraźnię, kreatywność, uczą i cieszą oko.