W krainie bajek

Dnia 16 maja 2018r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 17 mieszczącym się przy ul. Zygmunta Starego odbył się międzyprzedszkolny konkurs turnieju czytelniczego „W krainie bajek”, który adresowany był do dzieci pięcioletnich.

Nasze przedszkole reprezentowały "Pracowite Mróweczki" w składzie: Dominika, Miłosz i Paweł. Dzieci najpierw wykazały się znajomością literatury dziecięcej, a następnie pokazały swoje zdolności wystawiając sztukę pt. „Czerwony Kapturek”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i w dobrych nastojach wrócili do swoich przedszkoli. Gratulujemy naszym aktorom odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkania z książką

Tematem ostatniego spotkania z Biblioteką Pedagogiczną była pora roku, która  już się do nas zbliża – czyli lato. Dzieci wysłuchały opowiadania, na podstawie, którego odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki. Poznały również nowe słowa i chętnie bawiły się w proponowane zabawy. Szkoda tylko, że były to już ostatnie zajęcia, dlatego wszystkim Paniom, które  nas odwiedzały składamy serdeczne podziękowania.

Grupa Kamyczków będąc na wycieczce w bibliotece osobiście podziękowała w imieniu swoim i wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola za poświęcony czas i wspólne chwile spędzone z książką.

Wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Nr 22/18 z dnia 25 stycznia 2018r. rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się w dniu 16.05.2018r. od godz. 8:00. Nabór odbędzie się przez system elektroniczny.

Link do systemu rekrutacji dzieci:

Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych Miasto Biała Podlaska nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Wolnymi miejscami, od 1 września 2018 r., dysponują:

1) Przedszkole Samorządowe nr 3 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;

2) Przedszkole Samorządowe nr 6 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;

3) Przedszkole Samorządowe nr 7 – dzieci 3 letnie – 5 miejsc;

4) Przedszkole Samorządowe nr 10 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;

5) Przedszkole Samorządowe nr 11 – dzieci 4 letnie – 1 miejsce;

6) Przedszkole Samorządowe nr 13 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;

7) Przedszkole Samorządowe nr 14 – dzieci 4-5 letnie – 1 miejsce;

8) Przedszkole Samorządowe nr 16 – dzieci 4-5 letnie – 3 miejsca;

9) Szkoła Podstawowa nr 1 – dzieci 5-6 letnie – 5 miejsc;

10) Szkoła Podstawowa nr 3 – dzieci 5-6 letnie – 8 miejsc;

11) Szkoła Podstawowa nr 4 – dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc;

12) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 – dzieci 5-6 letnie – 19 miejsc;

13) Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2

– dzieci 3-4 letnie – 50 miejsc oraz dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc.

Drodzy Rodzice!

Wszystkich Rodziców, których dzieci będą uczęszczały w roku szkolnym 2018/2019 do Przedszkola Samorządowego nr 15           im. Juliana Tuwima w ZSO Nr 4 przy ul. Akademickiej 8 prosimy o podpisanie deklaracji uczęszczania Państwa dziecka do w/w przedszkola.

Wypełniony druk należy złożyć w kancelarii wicedyrektora          lub referenta w godzinach 8:00 – 16:30

w terminie 15 maja – 18 maja 2018 r.

Druki do pobrania w Przedszkolu nr 15 lub po kliknięciu w odpowiedni poniższy link.

DEKLARACJA RODZICÓW DOTYCZĄCA CZASU POBYTU I WYŻYWIENIA DZIECKA - Dzieci 3-5 letnie.

DEKLARACJA RODZICÓW DOTYCZĄCA CZASU POBYTU I WYŻYWIENIA DZIECKA - Dzieci 6 letnie.

Królewna Śmieszka i Ekoludki ratują planetę Ziemię - przedstawienie

Dnia 27 kwietnia dzieci z grupy Tropiciele wystawiły w przedszkolu przedstawienie teatralne pt. ,,Królewna Śmieszka i Ekoludki ratują planetę Ziemię" w ramach obchodów ,,Dnia Ziemi". Dzieci, które obejrzały przedstawienie, dowiedziały się jak bardzo ważna jest ochrona środowiska naturalnego, co należy zrobić aby jak najdłużej cieszyć się piękną, nieskażoną przyrodą. Dziękujemy małym aktorom z grupy teatralnej za występ. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycielek M. Zahor oraz Z. Bechty.